Magazín
Na seminári uvidíte šampióna Olympie
dátum: 12.06.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Máte sa na čo tešiť. Zapíšte si do kalendára dva dátumy – sobotu 21. júna a nedeľu 22. júna. Vidieť naživo čerstvého šampióna súťaže Olympia Amateur Europe 2014, rozprávať sa s ním a fotiť, to sa nedá hocikedy. Budete mať na to možnosť v MM Fitness v B. Bystrici a Mozolani Fitness Club Solinky v Žiline.

 

VOJTĚCH KORITENSKÝ

Na pripravovanej promo-akcii, bezplatný seminár a tréning s členmi Extrifit tímu s následnou autogramiádou a ochutnávkou produktov tejto značky, vám budú k dispozícii špičkoví borci. Jedným z nich bude víťaz prestížnej amatérskej Olympie. Máme na mysli Vojtěcha Koritenského, ktorý v sobotu 7. júna v Tipsport aréne v Prahe zvíťazil v kategórii do 80 kg. Čo to pre neho znamená?

„Znamená to veľmi veľa. Je to veľká radosť, ale aj zadosťučinenie. Pripravoval som sa zodpovedne a tomu zodpovedá aj výsledok. Považujem to za veľký úspech vo svojej kariére. Chcel som zvíťaziť a podarilo sa mi to. Som šťastný. Bol to môj jediný vrchol jarnej sezóny, v ktorej som absolvoval práve iba jedny preteky. Veľmi si vážim tento triumf, zároveň ma veľmi potešilo, že som získal titul práve v domácom prostredí. Toto prvenstvo je o to krajšie, že sa na mňa mohli prísť pozrieť tí, ktorí mi držia palce, rodina, českí i slovenskí fanúšikovia. Forma mi vyšla dobre, hoci vždy to môže byť ešte o niečo lepšie,“ podotkol Vojtěch Koritenský, ktorý vo svojej kariére vyhral už viac kvalitných súťaži. V IFBB triumfoval na Arnold Classic Europe (2012), v NABBA sa stal majstrom sveta (2010) a bol vicešampiónom Mr. Universe (2011). „Jarná sezóna sa skončila. O budúcnosti teraz nepremýšľam, všetko je otvorené. Určite však budem mať veľa práce, keďže budeme otvárať Extrifit Gym v Hradci Královom. Čo sa týka Extrifit day na Slovensku, očakávam, že to bude príjemná zábava. Máme s tým dobré skúsenosti v Česku. Ľudí najviac zaujíma, ako trénujeme, ako sa stravujeme, suplementácia, ale pýtajú sa aj na veci z osobného života. Teším sa na fanúšikov kulturistiky,“ dodal Vojtěch Koritenský.


 

KDE A KEDY TO BUDE?

- MM Fitness v B. Bystrici (www.mozolani.com/fitness/bb), sobota 21. júna o 10.00 h

- Mozolani Fitness Club Solinky v Žiline (www.mozolani.com/fitness/solinky), nedeľa 22. júna o 10.00 h.

Akciu odštartuje bezplatný seminár, na ktorom budú prednášať členovia Extrifit tímu. Na vaše otázky budú odpovedať Milan Obořil, Tomáš Kašpar, Slavoj Bednář, Vojtěch Koritenský, Jakub Šubrt a Petr Vaniš. Po seminári si môžete bezplatne zatrénovať s týmito športovcami. Bonusom pre vás bude autogramiáda a ochutnávka. Môžete sa tešiť na veľkú porciu kvalitných svalov. Tak využite príležitosť, bezplatne sa zúčastníte seminára a zatrénujete si so športovými osobnosťami!


 

PETR VANIŠ

Petr Vaniš má 41 rokov, je to profesionálny kulturista kategórie do 212 libier. Pred dvomi rokmi sa zúčastnil prestížnej Olympie v Las Vegas, ale žiaľ, zo súťaže musel zo zdravotných dôvodov odstúpiť. V aktuálnej sezóne skončil na cennom 2. mieste na pretekoch New Zealand Pro 2014 v Aucklande (marec), za čo si pripísal štyri body do kvalifikačného rebríčka, z ktorého po sčítaní všetkých bodov najlepší piati postúpia na Olympiu. Potom veľmi chcel uspieť aj na májovom Mozolani Pro Classic v Žiline, ale nedopadlo to tak, ako chcel a obsadil 6. miesto. O dva týždne neskôr bol v Birminghame na Body Power Pro 2014 dokonca až štrnásty. Teraz ho znovu budete môcť vidieť na Slovensku. „Ahojte, všetkých vás pozdravujem. Rezervujete si termín 21. a 22. jún, keď sa V. Bystrici a na druhý deň vo fitku na Solinkách v Žiline uskutoční prvý Extrifit training day na Slovensku. Zúčastníte sa semináru, zacvičíte si s nami, ochutnáte prípravky tejto značky a podpíšeme vám plagáty. Tešíme sa na vás.“

 

JAKUB ŠUBRT

„V Česku je o tieto semináre slušný záujem. Vždy sa to koná v nejakom fitku, pričom predchádza tomu mediálna propagácia, čo sa týka našich chlapcov, minimálne na facebooku. Naposledy sme mali plné fitko u Slavoja Bednářa v Pardubiciach. Myslím si, že to bude pre ľudí lákavé aj na Slovensku, kde to bude po prvý raz. Je to zaujímavá akcia, ľudia sa môžu veľa toho dozvedieť a získať nové skúsenosti. V Extrifit tíme som trištvrte roka, ale chlapcov odtiaľ poznám už dlho,“ povedal nám 26-ročný Jakub Šubrt, ktorý len vlani prestúpil do IFBB, keďže predtým žal úspechy v iných kulturistických federáciách. „Vyhral som Mr. Universe NABBA juniorov, majstrovstvá sveta NABBA juniorov, Mr. Universe WFF juniorov a Mr. Universe WFF mužov (dokonca absolútne). Napokon som sa rozhodol odísť do najprestížnejšej federácie IFBB. Svoj debut som absolvoval na Arnold Classic Europe 2013 v Madride, kde som skončil tesne pred finálovými bránami,“ dodal Jakub Šubrt, ktorý skončil v kategórii do 90 kg bronzový na Olympia Amateur Europe 2014 .

 

EXTRIFIT TRAINING DAY

Jeden zo spoločníkov Extrifitu Martin Andrej hovorí o tom, čo si od tejto iniciatívy sľubujú. „V Česku takéto semináre robíme už štyri roky a tri až štyrikrát ročne. Má to tam dosť veľkú odozvu. Teraz si to ideme vyskúšať na Slovensku, kde to bude prvý ročník. Radi by sme značku Extrifit dostali na Slovensku trochu viac do povedomia, ale nebude to len propagácia doplnkov výživy. Predstavíme náš Extrifit tím. Chceme sa zamerať na ľudí, ktorí si budú kupovať naše výrobky, ale o ktorých sa potom budeme starať. Ktovie, možno aj na Slovensku sa vytvorí nejaký Extrifit klub, v ktorom sa budú slovenskí borci pripravovať, tak ako je tomu v Česku, a budú dotovaní týmito výrobkami. Našich pretekárov sa na seminári ľudia môžu spýtať všetko, čo ich zaujíma – o strave, tréningu a pod.“

Značka Extrifit bola zaregistrovaná v roku 2007. V súčasnosti patrí medzi najdynamickejších výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a úspešne distribuuje svoje produkty aj do zahraničia. Doplnky výživy značky Extrifit našli značnú obľubu obzvlášť u kulturistov a vyznávačov životného štýlu fitness.

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs