Magazín
Baša na amatérskej Olympii bronzová
dátum: 10.06.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Členka Mozolani The Fitness Authority Barbora Sečkárová-Bunčáková vstupovala na pódia súťaže Olympia Amateur Europe v Prahe v pozícii aktuálnej vicemajsterky Európy vo fitness nad 163 cm. V rovnakej kategórii obsadila na amatérskej Olympii tretie miesto.

Barboru Sečkárovú-Bunčákovú v pražskej Tipsport aréne predstihla nielen aktuálna európska šampiónka zo Santa Susanny, Ruska Ľudmila Nikitinová, ale aj ďalšia fitneska z Ruska Tatiana Dvorcovová, ktorá sa ME 2014 nezúčastnila, keďže vtedy nedostala víza. Na štvrtom a piatom mieste skončili dve Ukrajinky, Oksana Orobecová a Oľga Demčuková. „Preteky boli po organizačnej stránke dobre zvládnuté. Čo sa týka môjho umiestnenia, po skúsenostiach z MS 2013 v Kyjeve, kde ma tesne z bronzovej priečky odsunula Orobecová, som musela počítať aj s takou alternatívou, že zostanem bez medaily, ale na druhej strane som v kútiku duše dúfala v lepší výsledok. Napokon mám bronz a nie som prekvapená. V mojej kategórii štartovalo päť fitnesiek, ale bola to veľmi kvalitná pätica. Súperila som s úradujúcou majsterkou Európy (Nikitinová), absolútnou majsterkou Európy i sveta z roku 2010 (Dvorcovová), aktuálnou víťazkou Arnold Classic (Orobecová), pričom ja som tohto roku získala na ´Európe´ striebro a vlani som sa stala absolútnou majsterkou Európy. Za najväčšiu adeptku na víťazstvo som považovala Dvorcovovú, s ktorou som napokon prehrala prekvapujúco iba o jeden bod. Ona veľmi chcela vyhrať a keď ju vyhlásili na druhom mieste, bolo vidieť, že je poriadne sklamaná. Moja forma bola lepšia ako na ME 2014, v hodnotení zostavy, do ktorej som zaradila viac silových a gymnastických prvkov, som bola druhá za Nikitinovou.“

Jarná sezóna je teda ukončená a najbližšie vrcholy budú mať fitnesky až na jeseň. „Určitým spôsobom som aj rada, že som v Prahe nevyhrala absolutku. Aspoň sa teraz nemusím rozhodovať o profi-karte a nemám teraz dilemu, či skúsiť profi-kariéru alebo uprednostniť účasť na MS. Vynasnažím sa kvalitne pripraviť na tohtoročný svetový šampionát (Montreal, Kanada - 17. až 20. 10.). Chcem znovu bojovať o medaily. Určite sa potrebujem stretnúť s Andrejom Mozolánim a naplánovať si prípravu na jesenné výzvy od A po Z. Budem za ním chodiť na konzultácie častejšie, aby moja forma bola čo najlepšia.“