Magazín
Rozhovor s Martinom Krakovským po Olympii
dátum: 09.06.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Vynikajúci úspech dosiahol kulturista Mozolani The Fitness Authority Martin Krakovský na prestížnej súťaži Olympia Amateur Europe v Tipsport aréne v Prahe (6. a 7. 6.). V kategórii do 90 kg obsadil druhé miesto a získal striebornú medailu.

Na snímke sú Andrej Mozoláni a Martin Krakovský (vpravo).

 

Druhé miesto je možno viac ako ste očakávali, nie?

Očakával som postup do finále, to bol môj cieľ, ktorý sa mi podarilo v silnej konkurencii splniť. Moja kategória bola najpočetnejšia. Získať titul vicemajstra amatérskej Olympii, v tak veľkej konkurencii, kde každý kulturista bol perfektne pripravený, je pre mňa životným úspechom. Som maximálne spokojný.

 

Mali ste v Prahe aj životnú formu?

V prvý súťažný deň som nemal takú formu, ako by som chcel. Semifinále bolo dosť náročné. Nebol som ešte taký pokojný, navyše som sa dobre neodvodnil, keďže tri dni som mal určité črevné ťažkosti. Hnačkoval som. To, čo som zjedol, to za päť minút išlo zo mňa von. Nemohol som ani cukrovať. Nevedel som, čo mám robiť. Potom som začal jesť obyčajné pečivo s medom – takto asi nikto necukruje – a to ma trochu stiahlo. Inak, zistil som, že mi trojdňová odvodňovačka nerobí dobre, stačí mi jeden a pol dňa, svaly sú potom väčšie, plnšie, pritom takisto kvalitné. Na druhý deň to naozaj vyzeralo lepšie. Vo finále sme boli šiesti borci a keby som porazil čo len jedného pretekára, bol by som šťastný ako blcha. Myslel som si, že rozhodcovia budú tlačiť domácich Čechov hore, ako je to zvykom v niektorých krajinách, ale títo medzinárodní arbitri sa nepozerali na to, kto je z akého štátu. Keď ma vyhlásili na druhom mieste, bol to veľký šok. Vážil som 89,6 kg. Hlavne finále mi vyšlo. Aj pózovanie bolo celkom dobré. Vtedy som sa už nestresoval, cieľ som splnil, a tak som si to na pódiu užíval. Išiel som piánko, netlačil som na pílu. Najväčšia vďaka patrí mojej priateľke, ktorá ma podporovala. Do Prahy ma prišli povzbudiť aj moji kamaráti, za čo im tiež ďakujem.

 

Bol víťazný Rus Igor Ozernoy naozaj najlepší?

To sa mi ťažko posudzuje, ale už keď som ho zbadal v rozcvičovni, bolo mi jasné, že určite bude mať medailu. Bol veľký, tvrdý, pás mal síce trochu širší, ale na pódiu sa vedel dobre predať. Tie roky nepustia, tento štyridsiatnik má svalstvo tvrdšie, väčšie. Na druhej strane, keby nevyhral on, ale ja, nič by sa nestalo, ale to ma vôbec nemrzí. Zvíťazil asi lepší.

 

Jarnú sezónu ste ukončili so cťou, čo teraz bude nasledovať?

Volali mi z reprezentácie, či by som nemal záujem chodiť na zrazy. Povedal som, že áno. Veľmi by som chcel ísť do reprezentácie, dobre sa pripraviť na jarnú sezónu 2015 a štartovať na majstrovstvách Európy 2015. Teraz pôjdem na dovolenku s priateľkou, budem cvičiť tak light v pohode a potom sa postupne zahryznem do objemovej prípravy. Hlavnú prípravu chcem začať v januári 2015.

 

Ľubomír Chochula