Magazín
Mini report z Olympia Amateur 2014
dátum: 09.06.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Prinášam malý report z Amateur Olympia 2014 pohľadom môjho oka, v ktorom by som sa chcel predovšetkých venovať tým súťažiacim, ktorých poznám aj osobne a špeciálne hlavne kategóriám kulturistika nejdem písať žiadne nedostatky, skôr chcem vyzdvihovať pozitíva, nakoľko sa necítim byť natoľko kompetentný, aby som mohol kritizovať nejaké chybičky krásy).

Súboj o absolútneho víťaza.

Kategória do 80kg:
Túto kategóriu som pozorne sledoval. nakoľko moja objemová príprava smeruje na jar 2015 a práve s najväčšou pravdepodobnosťou by som v tejto kategórii mal súťažiť, nehovorím, že konkrétne na tomto podujatí, ale celkovo.
Kategória bola neskutočne nabitá a musím povedať, že netuším, ako by som v takejto silnej kategórii obstá,l no dalo mi to impulz do ešte tvrdšej práce, pretože borci boli naozaj kvalitne pripravení.
Kategóriu vyhral Vojtěch Koritenský, ktorému som osobne gratulova. Jeho forma bola špičková a myslím, že životná. Naozaj by mi bolo cťou vedľa takéhoto borca stáť. Detaily na gluteáloch boli famózne. Srdečne mu gratulujem a to stiahnutie váhy sa mu evidentne vyplatilo nie len na výsledku, ale aj na forme!

Kategória do 90kg:
Opäť neskutočne nabitá kategória, v ktorej môj oddielový kolega Mozolani Fitness Authority, kamarát, aj pracovný kolega Martin Krakovský získal úžastné druhé miesto a predviedol ohromujúcu tvrdosť, hlavne vo finálovom porovnávaní, kde mu forma gradovala každým pózingom, čo sa podpísalo aj na výsledku a zo srdca mu gratulujem a dúfam že to ešte oslávime! Bál som sa v semifinále, či vôbec postúpi a nakoniec z toho bola neskutočná senzácia.
Na treťom mieste skončil Jakub Šubrt, ktorému som ani nestihol osobne pogratulovať, ale jeho propročné tvary sú naozaj nádherné a veľmi sa mi páčila jeho voľná postava, kde využíval pózy ešte z tej starej zlatej éry kulturistiky. Pripomeniem, že okrem iných borcov sa spoločne s Vojtom Koritenským aj Jakub zúčastní seminárov Extrifit teamu 21. 6. o 10:00 h v MM FITNESS BB a 22. 6. o 10:00 h Mozolani Trainings Fitness Club Solinky Žilina, takže sa máte načo tešiť!

Kategória do 100 kg:
Tam som sa špeciálne tešil a bol som zvedavý na Milana Šádeka, ktorý nesklamal svojich fanúšikov a prišiel v životnej forme. Neskutočná hĺbka stehien, definícia na sedacích svalov a celková svalová vyváženosť zrážala na kolená aj úradujúceho majstra Európy Mihu Zupana! Taktiež som mu nestihol zagratulovať osobne, takže aspoň touto formou gratulujem a jeho nefalšovaná radosť z triumfu mi prinášala až zimomriavky na telo... Skutočne emotívny zážitok, myslím, že pre všetkých, čo boli v hale.

Kategóriu nad 100 kg:
Odtiaľ z medailových pozícii vyslovene nepoznám nikoho osobne, no všetci prví traja borci boli neskutoční a keď si predstavím, že 118 kg tuším ťažký borec Petar Klančir je len o rok starší odomňa, naháňa mi to husiu kožu! Víťazom tejto kategórie sa stal Roman Fritz, ktorý napokon získal aj ako absolútny víťaz profesionálnu kartu, si to však predovšetkých svalovou vyváženosťou a na kosť vysekanou formou určite zaslúžil! Faktom je, že podľa mňa, keby bol aj David Hoffman posunutý z tretieho miesta pred už spomínaného Klančíra, nič by sa nestalo
Takže asi toľko z mojich pocitov, súťaž to bola pekná. Ďakujem Páni za ďalšiu motiváciu a skvelý športový zážitok. Srdečne ešte raz gratulujem, boli ste super!

S podzravom Váš aj taký mini reportér spoločnosti Mozolani The Fitness Authority IFBB Norbert Zajac - www.norbertzajac.com