Magazín
Olympia Amateur – šance kulturistov
dátum: 04.06.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na Olympia Amateur Europe 2014 v Prahe bude 6. a 7. júna v mužských kategóriách štartovať šesť kulturistov zo Slovenska. Pridanou hodnotou tejto prestížnej súťaže je rovnako ako u žien to, že absolútni víťazi získajú profi-kartu. Preteky sa uskutočnia v Tipsport aréne.

Na snímke je Martin Krakovský.

 

Slovenskí reprezentanti, ktorí sa zúčastnili IFBB majstrovstiev Európy 2014 v Santa Susanne (Miroslav Škadra, Michal Kertés, Peter Kokoška, Tomáš Tabačiar, Peter Kováč) tieto preteky vypustili, a tak budú mať príležitosť ukázať v Prahe svoju formu ďalší Slováci.

V kategórii do 90 kg sa predstaví člen Mozolani The Fitness Authority Martin Krakovský: „V mojej kategórii by malo štartovať 30 borcov. Konkurencia na tejto veľmi kvalitnej súťaži bude určite veľmi silná. Veď koniec-koncov preto sa to aj volá Olympia. Na Mozolani Classic 4 som očakával trochu lepší výsledok (do 95 kg skončil štvrtý – pozn. red.), ale odvtedy sa moja forma zlepšila. Uvidím, ako to dopadne v Prahe. Nemám veľké oči, mojím cieľom je finálové umiestnenie, chcem dobre reprezentovať Slovensko, klub i sám seba. Verím, že na Olympii budem mať ešte lepšiu formu ako v Moskve (v open kategórii skončil šiesty – pozn. red.). Chcem byť kvalitnejší a mať lepšiu prezentáciu. Viem, kde som robil chyby. Myslím si, že to bude dobré. Tá súťaž v Rusku o pohár Moskvy ma dosť motivovala. Momentálne mám čistú hlavu, nič nesilím, som úplne v pohode. Moja priateľka ma podporuje, za čo som jej vďačný a do Prahy pôjdeme spolu. Podporiť ma príde aj partia z Námestova. Urobíme si taký výlet. Po súťaži zostaneme v Prahe aj v nedeľu a skočíme niekde na pivo.“

 

ZOZNAM PRETEKÁROV

Kulturistika mužov do 80 kg

Luboš Chmelenský (CZE)

Jaroslav Cink (CZE)

Petr Cink (CZE)

Petr Fric (CZE)

Karim Boumaza (FRA)

Daniel Priewisch (GER)

Ismail Borucu (GER)

Nuvoloni Roberto (ITA)

Zuccaro Alex (ITA)

Raymond Simon (HOL)

Alexey Denisov (RUS)

Marcel Jaseň (SVK)

Michael Motanov (GBR)

Gordon Singh (GBR)

Artur Szudrowicz (POL)

 

Kulturistika mužov do 90 kg

Manuel Narath (AUT)

Ladislav Kurčík (CZE)

Vojtěch Koritenský (CZE)

Josef Furin (CZE)

Filip Grznár (CZE)

Jiří Vacek (CZE)

Jakub Šubrt (CZE)

Martin Dajč (CZE)

Ott Kivikas (EST)

Marc Fischer (GER)

Furiosi Daniele (ITA)

Nerijus Tamosaitis (LTU)

Ermelio Scoop (NLD)

Samir Troudi (NOR)

Tomasz Pabiniak (POL)

Roman Dudushkin (RUS)

Igor Ozernoy (RUS)

Martin Krakovský (SVK)

Marek Radošovský (SVK)

Antonio Gutierrez (ESP)

Andrey Yashchenko (UKR)

Edwin Narnor (GBR)

Jakub Potocki (POL)

Jaroslaw Makowiecki (POL)

 

Kulturistika mužov do 100 kg

Andrei Kulik (BLR)

Ilya Lukavets (BLR)

Avraam Kyriacou (CYP)

Patrik Jablonski (CZE)

Milan Šádek (CZE)

Michal Sitter (CZE)

Bouhlal Chakib (ITA)

Tomasz Lech (POL)

Tomasz Winnicki (POL)

František Feja (SVK)

Martin Němec (SVK)

Miha Zupan (SLO)

 

Kulturistika nad 100 kg

Martin Drab (CZE)

Dr.Wolfagang Schober (AUT)

Andre Dufrasnes (BEL)

Petar Klančir (CRO)

Libor Voborník (CZE)

Stephan Canetti (FRA)

Roman Fritz (GER)

David Hoffmann (GER)

Michael Muzo (NLD)

Raylison Maria (NLD)

Charlie Chirah Abooh (NOR)

Bartosz Guran (POL)

Tomasz Bobrowski (POL)

Vitaly Fateev (RUS)

Alekandr Alekseev (RUS)

Luboš Kalina (SVK)

Arthur Kovalev (UKR)

Pavlo Chernous (UKR)

Emil Kalenski (POL)

 

Physique Men do 178 cm

Thomas Muhlberger (AUT)

Štepán Ginzel (CZE)

Nassim Sahili (FRA)

Henrique De Carvallo (FRA)

Steven Todd (GER)

Johanes Falke (GER)

Bernhard Franz (GER)

Phillip Zwoll (GER)

Gál Balint (HUN)

Dome Foldi (HUN)

Tozzi Valentino (ITA)

Regimantas Sinkevicius (LTU)

Alessandro Balsamo (MLT)

Django Sjak Shie (NLD)

Dennis Johansen (NOR)

Tobiasz Rusek (POL)

Rui Miguel Ferreita (POR)

Alejandro Miguelez (ITA)

Luis Ivan Perez (ESP)

Mario Hervas (ESP)

Jorge Martinez (ESP)

Martin Hanzel (SWE)

Pontus Koskelainen (SWE)

Mohamed Ali (SWE)

Ben Noy (GBR)

 

Physique Men nad 178 cm

Christoph Friedl (AUT)

Alexander Friedl (AUT)

Ladislav Nový (CZE)

Václav Volf (CZE)

Jiří Velímek (CZE)

Ivan Sčibravý (CZE)

Nikola Cigolinov (CZE)

Jonáš Fidler (CZE)

Martin Mester (CZE)

Jan Toušek (CZE)

Jakub Kiovský (CZE)

Aleš Dušek (CZE)

Petr Polák (CZE)

Javier Francisco Roldán (CZE)

Richard Bílík (CZE)

Miroslav Kadlec (CZE)

Jan Matoušek (CZE)

Jaani Inkinen (FIN)

Markus Schmidt (GER)

Gergely Horvath (HUN)

Peter Gál (HUN)

Toma Uroska (LTU)

Anis Anmar (NLD)

Marcin Depkowski (POL)

Adam Nowacki (POL)

Jacek Kramek (POL)

Grzegorz Placzkowski (POL)

Georgiy Vagin (RUS)

Sergey Mironov (RUS)

Andrej Rantasa (SLO)

Juan Jose Perez (ESP)

Ephraim Great (ESP)

Chris Harnell (SWE)

Sergii Kravchenko (UKR)

Mikhail Generalov (UKR)

Leon Williams (GBR)

Mikolaj Polaszewski (GBR)

 

PROGRAM

Piatok 6. júna

9:00 h až 20:00 h: EXPO Fitness

10:00 h až 18:00 h: Semifinálové porovnávania kategórií bikiny fitness, fitness, mens physique, kulturistika mužov a womens physique

18:30 h: Seminár s George Farahom

Sobota 7. júna

6:30 až 20:00 h: Prague Team Battle

9:00 až 18:00 h: EXPO Fitness

9:30 h: Seminár s Kai Greenom

10:00 h až 18:00 h: Finálové porovnávania kategórií bikiny fitness, fitness, mens physique, kulturistika mužov a womens physique

19:30 h až 22:00 h: Superfinále, v rámci ktorého sa stretnú v súboji o titul absolútnych víťazov víťazi jednotlivých kategórií

 

-lch-