Magazín
Veronika túži po finálovom mieste v Prahe
dátum: 03.06.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenská reprezentantka Veronika Guľášová je odhodlaná pokúsiť sa na súťaži Olympia Amateur Europe (6. a 7. júna) zabojovať o čo najlepší výsledok. V Prahe bude štartovať v kategórii bikiny fitness nad 168 cm.

 

FORMA: Momentálne mám toho veľmi veľa, a tak som sa poriadne v zrkadle ani nevidela. Trénujem normálne každý deň. Jednofázovo, dve fázy boli iba v januári, vtedy som najviac stiahla váhu a odvtedy si to udržiavam. Teraz už kardio nerobím. Od ME mám váhu stabilizovanú. Dúfam, že si udržím svalovú hmotu a bude to ešte kvalitnejšie ako na ´Európe´. Určite to bude vyrysovanejšie. Sama som zvedavá, ako to na Olympii dopadne.

 

CIEĽ: Aj keď nemám veľké oči, mojím cieľom je na amatérskej Olympii byť aspoň v prvej šestke. Finálové umiestnenie by bolo pekným zakončením jarnej sezóny. Nebude to však jednoduché. Pozrela som si zoznam štartujúcich a v mojej výškovej kategórii je až 27 dievčat. Vlani som bola na Bikini Olympia v Prahe ako diváčka, táto súťaž sa mi veľmi páčila. Som rada, že teraz budem mať možnosť vyskúšať si to na vlastnej koži ako pretekárka.

 

SEZÓNA: Olympia bude už moja šiesta súťaž v tomto roku. Absolvovala som tri na Slovensku – juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti (zlato nad 166 cm), majstrovstvá Slovenska žien v Nitre (zlato nad 169 cm), Mozolani Classic 4 (bronz nad 167 cm), a dve v zahraničí – juniorské majstrovstvá Európy v Santa Susanne (bronz nad 163 cm) a majstrovstvá Európy žien v Santa Susanne (bronz do 172 cm). Na ME 2014 som nebola zdravá. V sobotu (17. mája) som sa cítila fakt príšerne. Bola som veľmi oslabená, mala som horúčku, bolelo ma hrdlo, celé dutiny som mala upchaté, zároveň som odvodňovala. Bolo to nad moje sily, ale som šťastná, že som to napokon zvládla. Keby som bola zdravá, možnože by to bolo lepšie, ale získala som na ME dve medaily a to je dôležité. Tento šampionát, na ktorý som sa pripravovala pol roka a na ktorý som sa veľmi tešila, som si však pre ten môj zdravotný hendikep, vôbec nemohla vychutnať a užiť si to tak, ako som chcela. Ani tie moje emócie preto nemohli byť také, aké by boli, keby som neochorela.

 

RELAX: Táto jarná sezóna je poriadne dlhá. Už som dosť vyčerpaná. Teším sa na to, že si trochu oddýchnem. Už onedlho, konkrétne 10. júna odchádzame do Chorvátska, kde budeme mať reprezentačné sústredenie a na Slovensko sa vrátime 16. júna. Dúfam, že v škole mi vyjdu v ústrety, momentálne mám totiž skúškové obdobie, a budem môcť absolvovať to sústredenie.

 

ŠTÚDIUM: Externe študujem na Ústave telesnej výchovy a športu, ktorý patrí pod Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Mojím študijným odborom je šport a rekreácia. Verím, že všetko, čo sa tu naučím, aj zužitkujem v praxi.

 

PRÁCA: Trénerskú licenciu vlastním už skoro tri roky. Keďže pracujem ako osobná trénerka, som stále v pohybe a úplne vypustiť tréning jednoducho nejde. Som na tom závislá, asi som workoholik. Keď sa nehýbem, som nervózna. Beriem to ako súčasť môjho života. Neviem si predstaviť deň bez tréningu. Dokonca aj v tom Chorvátsku hádam s babami nájdeme nejakú posilňovňu, kde sa bude dať cvičiť.

 

JESEŇ: Som v juniorskom reprezentačnom výbere Slovenska na juniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Mexiku (3. - 6. októbra). Spomedzi bikinárok je tam so mnou veľmi talentovaná kočka Erika Kandráčová, ktorá sa na ME v Santa Susanne napriek svojmu mladému veku dokázala presadiť. Samozrejme, potvrdiť ambície bude treba na nominačnej súťaži. Bolo by chybou, keby som vypustila jeseň. Už aj pre tu atraktívnu destináciu. Pár dní na regeneráciu mi bude stačiť.

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs