Magazín
Krako v príprave na Olympia Amateur
dátum: 29.05.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Kulturista Martin Krakovský (Mozolani The Fitness Authority) v aktuálnej sezóne absolvoval dve súťaže. V celkom dobrej fazóne sa predstavil na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v Žiline (Mozolani Classic 4), potom sa previedol v ešte lepšej forme na Moskovskom pohári a teraz ho čaká ďalšia prestížna súťaž. Momentálne je v záverečnej príprave na amatérsku Olympiu, ktorá sa uskutoční 6. a 7. júna v Prahe.

 

Ako to zvládate?

Pomaly meliem z posledného. Sacharidov mám okolo 100 g denne, ale nejako si to nevážim, robím to pocitovo. Čerpám ich ráno z vločiek, potom sú to bataty (sladké zemiaky)... Bielkoviny si držím na 250 až 300 g, jem vajcia, ryby, stejky, lososa si dávam skoro každý večer pred spaním, tuk čerpám z orechov a v mojom jedálničku nechýba ani veľa zeleniny. Z doplnkov využívam prípravky Body Fit Nutrition, beceačka, glutamín, kvalitný proteín, mám aj hovädzí aj klasický srvátkový, kĺbovú výživu skark. To je asi tak všetko. Trénoval som systémom 3 + 1, ale tri týždne pred Olympiou som to upravil a v deň voľna trénujem brucho, lýtka a dávam si trochu kardia. S aeróbnou aktivitou to však nepreháňam, aby som sval nepálil, zbytočne neničil a nelikvidoval, radšej ho prepumpujem a odcvičím si to.

Čo s čím kombinujete?

Kombinujem hrudník, predné plecia a biceps, potom na druhý deň idem na predné stehná a večer sa zameriam na hamstringy, brucho, lýtka, v tretí deň mám ráno chrbát a večer trénujem bočné zadné plecia a triceps. Niekedy si dám 5 až 10 minútové kardio na steperi, ale ako som už spomínal, snažím sa to obmedzovať a radšej silový tréning natiahnem. Napriek diéte sa snažím o to, aby som si záťaže, s ktorými cvičím, udržal na určitej úrovni. Niekedy absolvujem ľahší tzv. pumpovací tréning, niekedy pre zmenu ťažší tréning. Podľa toho, ako sa vyspím, ako sa cítim a aký mám deň.

 

 

Budete v záverečných dňoch pred odchodom do Prahy niečo na svojom režime meniť?

Možno budem ešte uberať sacharidy. Začiatkom budúceho týždňa sa vynasnažím to ešte trochu vyžmýkať, pričom v stredu alebo vo štvrtok začnem cukrovať. No a v piatok bude už súťaž. Forma je zatiaľ veľmi dobrá, ale dúfam, že to nezakríknem. Teraz mám o nejaké 4 kg viac, ako bude moja súťažná váha, ale ak to odvodním, tak sa do toho limitu zmestím. Na amatérskej Olympii chcem štartovať v kategórii do 90 kg.

 

Čo od pretekov Olympia Amateur očakávate?

V mojej kategórii by malo štartovať 30 borcov. Konkurencia na tejto veľmi kvalitnej súťaži bude určite veľmi silná. Veď koniec-koncov preto sa to aj volá Olympia. Na Mozolani Classic 4 som očakával trochu lepší výsledok (do 95 kg skončil štvrtý – pozn. red.), ale odvtedy sa moja forma zlepšila. Uvidím, ako to dopadne v Prahe. Nemám veľké oči, mojím cieľom je finálové umiestnenie, chcem dobre reprezentovať Slovensko, klub i sám seba. Verím, že na Olympii budem mať ešte lepšiu formu ako v Moskve (v open kategórii skončil šiesty – pozn. red.). Chcem byť kvalitnejší a mať lepšiu prezentáciu. Viem, kde som robil chyby. Myslím si, že to bude dobré. Tá súťaž v Rusku o pohár Moskvy ma dosť motivovala. Momentálne mám čistú hlavu, nič nesilím, som úplne v pohode. Moja priateľka ma podporuje, za čo som jej vďačný a do Prahy pôjdeme spolu. Podporiť ma príde aj partia z Námestova. Urobíme si taký výlet. Po súťaži zostaneme v Prahe aj v nedeľu a skočíme niekde na pivo.

 

 

Jesennú sezónu vypustíte?

Oslovilo ma zopár ľudí, medzi inými aj Igor Kopček, či nechcem aj na jeseň znovu súťažiť v Rusku, ale povedal som mu, že len v prípade, ak by sa našiel nejaký sponzor, lebo všetko to ťahám zo svojich prostriedkov. Navyše, chcem sa venovať aj svojej priateľke. Možno popracujeme na potomkovi. Súťažiť budem až na jar 2015. Mojou ambíciou je dostať sa do národného tímu. Bolo by pre mňa veľkou cťou reprezentovať Slovensko na IFBB majstrovstvách Európy v roku 2015. Tiež by som znovu rád štartoval na Moskovskom pohári 2015, kde sa mi páčilo. Mojím zámerom bude sa dobre pripraviť na jarné výzvy v roku 2015. Súťažiť na jar i na jeseň, to pre mňa nemá žiadny význam, chcem sa stále zlepšovať a naberať svalovinu, aj keď len po 1 – 2 kg. Potrebujem sa posúvať ďalej, aby som mal stále nejakým progres a aby som nezačal stagnovať. Keď vidím na súťažiach, že som väčší i kvalitnejší a mám lepšiu prezentáciu, to ma vie dobre motivovať.

 

Ľubomír Chochula