Magazín
Denisa Lipovská teraz neuvažuje o profi-kariére
dátum: 26.05.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Denisa Lipovská na IFBB majstrovstvách Európy v Santa Susanne potvrdila víťaznú fazónu. Triumfovala v kategórii bikiny fitness do 166 cm, čím si na konto pripísala prvé európske zlato. Bodku za jarnou sezónou dá na pretekoch Olympia Amateur v Prahe (6. a 7. júna).

Víťazná Denisa Lipovská je v strede.

 

Nočné preteky

V katalánskom letovisku sa od Denisy Lipovskej, úradujúcej majsterka Slovenska a absolútnej víťazky Mozolani Classic 4, očakával medailový zásah. Vlani bola na ME v Santa Susanne strieborná, ale tentoraz ju korunovali za novú majsterku Európy. Po návrate domov sa k tomuto svojmu úspechu vrátila. „Do Santa Susanny sme pricestovali relatívne skoro, takže bolo dostatok času sa ešte dopripravovať. To bolo veľmi dobré, lebo v domácom prostredí si človek nenájde toľko času na seba a neustále okolo seba robí tisíc vecí. S dievčatami sme išli, ako ja hovorím, na základný režim, venovali sme sa hlavne sebe a boli sme schopné formu ladiť úplne až do konca. Súťaž sme mali až v nedeľu a bola veľmi dlhá. Bolo to vyčerpávajúce, nakoľko sme do haly prišli už pred obedom a na pódium som sa dostala až niekedy okolo 22.00 h. Potom ma ešte čakala absolutka, ktorá vyvrcholila o polnoci. Z haly sme odchádzali spolu s rozhodcami asi pol hodinu po polnoci. Vybavujem si, že v tom momente som mala obrovský smäd a rozmýšľala som nad tým, kde si v túto nočnú hodinu kúpim ešte niečo pod zub. Bolo to komické.“


 

Pokus o medailu

Denisa cestovala do Španielska s úmyslom nesklamať a pokračovať v dobrých výsledkoch, čo sa jej podarilo. Už na Mozolani Classic 4 vyzerala šťavnato, tak ako bikinárky majú vyzerať, a na ´Európe´ to bolo ešte lepšie. Keby sa porovnali fotky spred troch rokov a tie aktuálne z ME, bol by vidieť neskutočný progres. Ten bude môcť ukázať rozhodcom a fanúšikom už o pár dní aj na prestížnej amatérskej Olympii. „Verím, že aj v Prahe ma čaká niečo pozitívne. Snažím sa ísť krok po kroku. Najskôr sa prebojovať do finále a potom zabojovať o čo najlepšie umiestnenie. Potešila by ma medaila. Samozrejme, rada by som obhájila pozíciu z ME, ale konkurencia tam bude silná a uvidíme, ako vyladím formu. Trénujem normálne, ale moje telo už trochu bojkotuje, predsa len, sezóna je už dosť dlhá. Bikinárky by na pódiu mali pôsobiť zdravo, sviežo, usmiato, ale s tými všetkými diétami a prípravami je niekedy náročné mať energiu a dobrú náladu.“


 

Budúcnosť

Absolútna víťazka Olympia Amateur v bikiny fitness automaticky získa profesionálnu kartu. Čo na to hovorí Denisa Lipovská? „Pravdu-povediac, toto neriešim, nezaťažujem sa tým. Úprimne, mňa profi-kariéra nejako neláka. Nemám takú ambíciu. Môže sa to stať, ale či by to zmenilo môj názor, to neviem. Viem, že Sabinka by chcela ísť do profi, a tak si myslím, že budeme mať novú profíčku a oveľa mladšiu. Na Olympii sa však chcem dobre umiestniť. Do budúcnosti skôr zvažujem, že sa viac začnem trénersky venovať dievčatám. Jednu kočku som v tomto roku pripravovala na dve súťaže na Slovensku s veľmi fajn umiestneniami a na jeseň budem mať ďalšie, ktoré ma oslovujú. V tomto smere zostávam aktívna, ale možno svojmu telu doprajem pauzu od súťaženia a jesennú sezónu vypustím. Na európskom šampionáte som mala 31 rokov. Cítim sa už na iný pokrok v mojom osobnom živote. Nechcem hovoriť dopredu, tie veci sa nedajú ovplyvniť, ale... Inak, mňa veľmi na ME zaujala kategória masters, v ktorej už teraz nastupovali naše dievčatá a ktorá o pár rokov bude ešte kvalitnejšia, keďže do nej príde veľa dievčat, ktoré sú aktuálne v ženskej kategórii,“ povedala Denisa Lipovská.


 

Úspechy

Denisa Lipovská (ŠK Slávia Bratislava) v doterajšej kariére už získala nejeden cenný kov. Pripomeňme si jej niekoľko výsledkov z ostatných dvoch rokov – rok 2014: 1. miesto na M-SR v Nitre (do 166 cm), 1. miesto na Mozolani Classic 4 v Žiline (do 167 cm) a absolútne prvenstvo v bikiny fitness, 1. miesto na ME v Santa Susanne (do 166 cm). * Rok 2013: 2. miesto na M-SR v Nitre (do 166 cm), 2. miesto na Mozolani Classic 3 v Žiline (nad 163 cm), 2. miesto na ME v Santa Susanne (do 168 cm), 1. miesto na Fitness Cupe v Trenčíne – nominačná súťaž na MS (do 166 cm), 4. miesto na MS v Kyjeve (do 168 cm), 5. miesto na Grand prix Fitness v Petrohrade (open), 3. miesto na Svetovom pohári v St. Pőltene (open).

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs