Magazín
Sabína chce na Olympii zabojovať o profi-kartu
dátum: 23.05.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na IFBB majstrovstvách Európy v Santa Susanne vyhrala 21-ročná Sabína Peváková najskôr medzi juniorkami svoju kategóriu bikiny fitness do 163 cm a vzápätí sa stala absolútnou európskou juniorskou šampiónkou. O deň neskôr triumfovala na ME v kategórii žien bikiny fitness do 160 cm.

Na snímke sú zľava: víťazka kategórie bikiny fitness do 160 cm na ME 2014 v Santa Susanne medzi ženami Sabína Pleváková a strieborná Iveta Kuglerová.

 

Napokon ste mohli štartovať v juniorskej i ženskej kategórii, hoci po Mozolani Classic 4 to tak nevyzeralo.

V Santa Susanne som bola už vlani. Tento rok to bolo lepšie zorganizované, lebo juniorka bola v jeden deň a na druhý deň boli ženy. Vlani to bolo rozťahané do štyroch dní a vtedy som súťažila iba medzi juniorkami. Som rada, že nás pustili štartovať aj v kategórii žien. Napokon sme sa všetky tri juniorky v bikiny fitness (okrem Sabíny Plevákovej aj Veronika Guľášová a Erika Kandráčová – pozn. red.) za to odvďačili dobrými výsledkami. Najmladšia z nás Erika pri svojej premiére na ME skončila medzi ženami na peknom štvrtom mieste a Veronika získala bronzovú medailu. Šampionát bol veľmi náročný. V každej kategórii bikiny fitness bolo viac ako 25 dievčat, čo je naozaj veľa, takže okrem semifinále sme museli absolvovať ešte jedno kolo navyše, aby nás pretriedili. No neprekážalo mi, že som štartovala dva dni za sebou, som na to zvyknutá a dá sa to zvládnuť v pohode. Nie je to nič strašné. Myslím si, že dokonca v druhom dni som mala ešte lepšiu formu ako v tom prvom.

 

Vaše súperky sú kvalitné, ale vy ste z roka na rok lepšia a stále máte potenciál na ďalšie napredovanie.

Som veľmi sebakritická, ale je pravdou, že pozorujem na sebe určité zlepšenie. Napríklad na svoj fan page som dala fotky z troch ročníkov Mozolani Classic v jednej póze a každý rok je vidno veľkú zmenu. Motivuje ma to, že mám vo svojom okolí skvelých ľudí, ktorí ma podporujú vo všetkom a to mi veľmi pomáha. Jednak je to môj priateľ, ktorý je so mnou denno-denne na tréningoch, jednak moji sponzori (TT Pharma a najnovšie Extrifit). Je to jedno s druhým, motivácia je čoraz väčšia, napríklad teraz mám ponuky na fotenie. Tento šport ma veľmi baví, chcem naďalej napredovať. Uvidím, ako to pôjde.

 

Oproti Mozolani Classic 4, na ktorom ste vyhrali svoju kategóriu a v absolutke ste skončili druhá, v čom ste boli na ´Európe´ lepšia?

Na Mozolani Classic som bola trochu suchšia, keďže som tri dni pred touto súťažou mala brušnú chrípku, čo nie je bohviečo v tomto športe. Potom som pridala do stravy tuky a sacharidy. Urobili sme zmeny a na dva týždne som prešla na objemovú stravu, pričom som vypustila kardio. Väčšina ľudí by pribrala, ale musím si zaklopať na drevo, mám úžasný metabolizmus. Krásne to nabehlo a moja forma v Santa Susanne bola veľmi pekná.

 

Sabína Pleváková.

 

To určite, lebo výsledky tomu zodpovedajú. Čo vám povedali činovníci SAKFST a reprezentačný tréner?

Už pri kontrolovaní formy v dejisku podujatia mi povedali, že je to oveľa lepšie ako v Žiline, čo ma potešilo, nakoľko som sa trochu bála, ale bolo to fajn.

 

Vieme, že ste sa prihlásili na súťaž Olympia Amateur (6. a 7. júna). S akými cieľmi pôjdete do Prahy?

Po ´Európe´ som si musela dať pauzu. V Španielsku som bývala na izbe s Veronikou Guľášovou, ktorá tam bola chorá a po návrate na Slovensko sa to nalepilo aj mňa. Tri dni boli úplne preč, ale nič závažné sa nestalo a už je to OK. Na Olympiu určite pôjdem. Bude to moja rozlúčka s touto jarnou sezónou. Sú to veľmi kvalitné preteky, navyše Praha nie je ďaleko, preto by mi bolo ľúto, keby som tam nešla. Chcela by som amatérsku Olympiu vyhrať, ale uvidíme. Dúfam, že ma choroba nezabrzdila. Rada by som zabojovala o profi-kartu. Víťazka amatérskej Olympie dostane profi-kartu a je len na nej, či to využije. Ja by som ju určite prijala. Ako amatérska majsterka sveta mám síce možnosť požiadať o profi-licenciu, ale takto by to bolo okamžite a bez ťahaníc.

 

Budeme vás vidieť na pódiách aj v jesennej sezóne 2014?

Odvtedy, ako som vstúpila do bikiny fitness ťahám jednu sezónu za druhou. Moje telo si potrebuje oddýchnuť. Sama som zvedavá, čo to so mnou spraví, ak jesennú sezónu vypustím, ale budem na sebe pracovať, aby bol pokrok výrazný. Keby som získala profi-kartu, potom by som chcela štartovať na jar 2015 na súťaži Arnold Classic v Columbuse v kategórii Pro Bikini. Ako sa to bude vyvíjať, to ukáže čas a forma.

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs