Magazín
Michaela bola na ´Európe´ v dobrej forme
dátum: 21.05.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Štvrté miesto slovenskej bikiny fitnesky Michaely Brutenič v kategórii do 163 cm na IFBB majstrovstvách Európy v Santa Susanne pri jej premiére na podujatí tohto rangu považujeme za úspech. Po návrate domov sme ju oslovili.

 

Ako hodnotíte svoje vystúpenie na ´Európe´? Štvrtá pozícia nie je medzi športovcami veľmi populárna...

Svoj výsledok na ME si veľmi vážim a hodnotím ho pozitívne. Konkurencia bola fakt veľká, mala som 29 súperiek z celej Európy a všetky baby boli krásne. Úspechom bolo už prejsť elimináciou, kde si vás niektorí rozhodcovia pri tom počte báb vôbec nemusia ani všimnúť. Postúpiť do semifinále, to bolo super. Bola som šťastná, keď ma vyvolali v prvom vyvolávaní. Výborný pocit. Ani sa mi nesnívalo, že sa dostanem až do finále ME. Veľmi sa teším z toho, že som sa na svojej prvej medzinárodnej súťaži tak dobre umiestnila.

 

Štvrtá ste v tejto jarnej sezóne boli aj na majstrovstvách Slovenska v Nitre aj na Mozolani Classic 4 v Žiline. Vám sa tá štvorka nejako páči...

Asi si podám športku...(smiech)

 

Po slovenskom šampionáte ste sa rozhodli pre zmenu trénera a začal s vami spolupracovať juniorský majster sveta v kulturistike Norbert Zajac. Priniesla táto zmena to, čo ste od nej očakávali?

Áno priniesla. Potrebovala som sa nejako naštartovať k väčším výkonom. Po Nitre sme si povedali, že sa pokúsime o nomináciu na ME, čo sa podarilo. Naša spolupráca je úspešná, o čom svedčí aj dosiahnutý výsledok v Santa Susanne. Posunulo ma to dopredu. Ak bude z Norovej strany záujem, chcem v spolupráci pokračovať. Verím, že dokážeme toho veľa. Noro je typ človeka, ktorý mi dáva silu napredovať, dobre sa o mňa stará a som rada, že mi pomáha.

 

 

Budete štartovať na amatérskej Olympii v Prahe (5. – 8. 6.)?

Bol to môj sen, ale napokon som sa rozhodla túto súťaž vynechať. Olympia bude tri týždne po ME, uvažovala som nad tým, že to ešte potiahnem, ale už to trvá dlho a cítim únavu. Necítim sa na to, aby som pokračovala, potrebujem sa venovať aj rodine, ktorej som toho za ostatný mesiac dosť dlžná. Nemalo zmysel to teraz siliť a možno si privodiť nejaké zranenie či iné komplikácie. Chcem si trochu oddýchnuť. Potrebujem sa vyventilovať, zregenerovať a potom by som sa rada s plným nasadením vrhla do prípravy na jesenné výzvy. Plánujem štartovať na Arnold Classic Europe v Madride (25. – 28. 9.) a samozrejme, mojím cieľom bude nominovať sa na IFBB majstrovstvá sveta v Kanade (17. – 20. 10.). Dúfam, že sa mi to podarí. Urobím pre to maximum.

 

Čo potrebujete vylepšiť, aby sa to stalo skutočnosťou?

V prvom rade musím vysekať brucho, ale mala by som popracovať aj na iných partiách. Potrebujem zväčšiť chrbát i ramená, viac zaguľatiť zadok a viac vyrysovať nohy, ako aj viac oddeliť hamstringy od kvadricepsov. Samozrejme, budem pilovať aj prezentáciu. Na ME nebolo jednoduché postaviť sa pred rozhodcov, najmä ak vedľa mňa stáli dobré a skúsené baby. Tréma niekedy urobí svoje. Je to iné, ako keď si to skúšate doma pred zrkadlom alebo ako teraz na izbe, kde sme s Maťou Struhačkovou trénovali pózovanie. Dúfam, že bude zo súťaže nejaké video, aby som si mohla pozrieť, čo som robila zle.

 

Na ME ste súťažila ako členka B-tímu Slovenska, to znamená, že náklady ste si museli hradiť sama, ale dohoda bola taká, že ak dosiahnete dobrý výsledok, tak vám SAKFST všetko preplatí. Už viete, či tie peniaze dostanete späť?

Povedali mi, že som sa dobre umiestnila a že moja forma bola naozaj špičková, takže tie náklady mi vrátia, čo ma teší.

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs