Magazín
Cieľom bude finále na amatérskej Olympii
dátum: 16.05.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Členka Mozolani The Fitness Authority, fitneska Dominika Krafčíková bola v pondelok 12. mája v Žiline na konzultáciách u svojho trénera Norberta Zajaca. Jej aktuálny cieľ je dosiahnuť dobrý výsledok na súťaži Olympia Amateur v Prahe (6. – 7. júna) vo fitness do 163 cm.

 

Dominika Krafčíková sa predstavila aj na Mozolani Classic 4 (3. mája), kde neštartovala vo svojej kategórii fitness, keďže táto tam ani nebola, ale v bikiny fitness do 163 cm. „Na Mozolani Classic som nenastupovala s veľkými ambíciami, ale keď ma vyvolali v druhom porovnávaní, tajne som dúfala, že by som sa mohla dostať do finále. To mi nakoniec o jediný bodík ušlo a skončila som siedma. V mojej kategórii bolo päť reprezentantiek v bikiny fitness (Pleváková, Kuglerová, Prítrská, Brutenič, Rosenbergerová). Momentálne sa pripravujem na amatérsku Olympiu, na ktorej budem súťažiť vo fitness do 163 cm. Potešilo by ma finále, ale netuším, aká bude konkurencia. Predpokladám, že dosť silná. Snažím sa dobre pripraviť. Trénujem sedem dní v týždni a to trojfázovo. Kardio mám ráno nalačno a potom večer pred spaním. Popoludní je to silový tréning, po ktorom si dávam ešte tiež nejaké kardio. Po ženských majstrovstvách Slovenska v Nitre (v open kategórii obsadila 4. miesto) sme sa rozhodli, že zmeníme voľnú zostavu. Dúfam, že mi bude viac vyhovovať ako tá predošlá,“ želá si Dominika Krafčíková, ktorá od 19. mája absolvuje na súkromnej strednej škole v Poprade (Tatranská akadémia) ústnu maturitu.

 

Norbert Zajac: „Zdá sa, že Dominika na vrchnej časti tela zmohutnela, čo sa týka svalov. Pokúsime sa o čo najväčšiu definíciu svalov hlavne v oblasti zadných stehien a zadku. Predné stehná sa nám začínajú pekne kreovať. Naším cieľom bude dostať sa do finále na amatérskej Olympii, ale bude to závisieť aj od toho, ako Dominika zvládne novú voľnú zostavu. Minulá voľná zostava jej vôbec nesedela. Teraz máme viac času, aby ju mohla dobre nacvičiť. Je to pre ňu veľká výzva, takúto medzinárodnú súťaž ešte neabsolvovala. Na Mozolani Classic 4, kde však neštartovala vo fitness ale v bikiny fitness, jej len tesne uniklo finále, ale s jej formou som bol spokojný.“

 

Ľubomír Chochula