Magazín
Horváth drží palce a verí Čambalovi
dátum: 15.05.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Bývalý profesionálny kulturista,43-ročný Jaroslav Horváth si žilinský Mozolani Pro Classic samozrejme ako divák nemohol nechať ujsť. Okrem toho na pódiu odovzdával najlepším profesionálnym kulturistom v kategórii do 212 libier ceny.

Na snímke zľava sú: Marián Čambal, Jaroslav Horváth, zástupca spoločnosti J. Maskaľ, Sami al Haddad a Chalid Almohsinawi.

 

Jaroslav Horváth je jediným slovenským profesionálnym kulturistom, ktorý sa ako pretekár zúčastnil Olympia Weekendu. Stalo sa to trikrát a bolo to v kategórii do 202 libier (do 92 kg). V roku 2002 pri svojom debute na tejto najprestížnejšej súťaži zaplatil nováčikovskú daň, ale ďalšie dve účasti už boli finálové. V roku 2010 obsadil 6. miesto a v roku 2011 ho len kúsok delil od bronzovej medaily, skončil štvrtý. To bol jeho profi-vrchol a vtedy sa s aktívnou činnosťou rozlúčil. Mimochodom, od roku 2012 kategóriu 202 lbs nahradila súčasná kategória 212 lbs (do 96 kg).

„V súčasnosti mám už inú disciplínu. Mám dve malé dcérky, jednu trojročnú a druhú šesťročnú. Teším sa z úplne iného života. Som rodinne založený človek. Cvičiť som však neprestal, ale už len tak pre radosť. Vo svojom fitnescentre robím osobného trénera, mám svojich klientov, s ktorými si zatrénujem,“ skonštatoval Jaroslav Horváth, ktorý k profíkom prestúpil po úspechom na amatérskej scéne (dvakrát vyhral MS a raz sa stal absolútnym víťazom MS).

V Žiline držal palce Mariánovi Čambalovi, ktorý začal kráčať v jeho šľapajach. Veril mu už pred pretekmi a bronzové umiestnenie ho potešilo. „Veľmi mu držím palce. Zo srdca mu to želám. Marián sa vydal na ťažkú cestu, ale vybral si to sám. Myslím si, že každý po vrchole v amatérskom rezorte by si mal vyskúšať niečo iné, niečo viac. Celý život je o tom klásť si nové méty. Nebude to mať ľahké. Chcem ho pochváliť za ten jeho progres. Kedysi sme spolu súťažili na majstrovstvách Slovenska a on sa nedostal ani do finále. A z tohto chlapca sa stal amatérsky majster sveta a teraz úspešne rozbieha svoju profesionálnu kariéru.“

Jaroslavovi Horváthovi bolo trochu ľúto, že Mozolani Pro Classic sa neuskutočnil vtedy, keď ešte on súťažil. „Žiaľ, nemohol som to zažiť na vlastnej koži ako pretekár. V mojich časoch sa na Slovensku alebo Česku neorganizovali profesionálne súťaže. Bojovať o čo najlepšie umiestnenie pred vlastnými fanúšikmi, to by bolo pre mňa niečo neopísateľné. Žiaľ, nestihol som to, ale život ide ďalej,“ povzdychol si Jaroslav Horváth.

 

Ľubomír Chochula