Magazín
Krakovský bude v Moskve bojovať
dátum: 08.05.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Kulturista a člen Mozolani The Fitness Authority Martin Krakovský absolvuje v piatok 9. a v sobotu 10. mája súťaž o Moskovský pohár v ruskej metropole.

Martin Krakovský obsadil na Mozolani Classic 4 štvrté miesto.

 

Martin Krakovský sa pred cestou do Moskvy vyjadril, čo od týchto pretekov očakáva. „Na Mozolani Classic 4 som v kategórii do 95 kg obsadil 4. miesto, ale vo veľmi silnej konkurencii, keďže všetci prišli dobre pripravení. Na tak kvalitnej súťaži som ešte štartoval. Ani na juniorskej „Európe“ i „svete“, kde som v minulosti súťažil, som nevidel takú kvalitu ako na Mozolani Classsic 4. Bola to medzinárodná súťaž, v mojej kategórii i v absolútnom hodnotení vyhral Ukrajinec Bilous. On je majster sveta, majster Európy i víťaz Arnold Classic a práve s ním som sa konfrontoval. Viem, kde mám slabiny, kde silné stránky, moja kvalita bola dobrá. Myslím si, že sa v Moskve postavím na pódiu v ešte lepšej forme ako v Žiline. Budem bojovať, nerobím si veľké oči, chcem sa porovnať s ruskou špičkou,“ vyjadril sa Martin Krakovský, ktorý by sa z Ruska mal vrátiť v nedeľu 11. mája.

Andrej Mozoláni na margo Krakovského štartu v Moskve poznamenal. „Ide o pohárovú súťaž, na ktorej sa zúčastní kompletná ruská špička. Pre Maťa je to výzva. Bude súťažiť v otvorenej kategórii bez rozdielu hmotnosti. Myslím si, že  sa tam nestratí kvalitou svalovej hmoty a symetriou postavy. Chce si opäť vyskúšať medzinárodný štart na prestížnejšej súťaži. V jarnej časti sezóny ho ešte čaká súťaž Olympia Amateur v Prahe (6. - 7. júna), kde by mal štartovať v kategórii do 90 kg.“

Ľubomír Chochula