Magazín
Juniorská a masters nominácia na ME
dátum: 07.05.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V Santa Susanne sa od 14. do 18. mája uskutočnia aj juniorské majstrovstvá Európy a ME masters. Reálna šanca na niekoľko medailových umiestnení existuje, ale bude to závisieť od formy našich reprezentantov i od konkurencie. Veľkou favoritkou na zlato je v bikiny fitness Sabína Pleváková.

Sabína Pleváková bude veľkým slovenským tromfom na juniorských ME 2014. Je to úradujúca juniorská majsterka Európy, juniorská majsterka sveta a ženská majsterka sveta!

 

Reprezentačný tréner pre juniorov Peter Meško je realista. „Dievčatám verím veľmi, ale chlapci to majú ťažšie. Naši nominovaní chalani majú 20-21 rokov, pritom budú súperiť aj s 23-ročnými. Napríklad 23-ročný Talian či Grék je v podstate už dospelý chlap, kým u nás ešte nie je. Oni sú vo výhode. Neviem, ako sa to skončí, ale bol by som rád, keby naši pretekári v kulturistike David Benstein (do 75 kg) a Rado Filip (nad 75 kg) boli aspoň vo finále, prípadne Rado siahal aj po medaile, keby fitnesák Patrik Tomaškovič bojoval o medailu, keby aspoň jeden z dvoch klasikov – Jakub Vilímek a Anton Pavlák – sa dostal do finále. Neviem, aká bude úroveň súťaže. Niekedy tam býva veľa ľudí, niekedy menej a vtedy sa vyhráva ľahšie. Čo sa týka bikiny fitnesiek, pre Sabínu Plevákovú je povinnosťou získať u junioriek zlato. Uvidíme, ako to bude s jej štartom aj medzi ženami, ale iné ako prvé miesto v juniorskej kategórii by bolo sklamaním,“ podotkol Peter Meško.

V tejto chvíli vôbec nie je isté, či Sabína Pleváková bude môcť štartovať aj medzi ženami. Juniorský šampionát, ale aj ten ženský sa totiž konajú v rovnakom termíne a na rovnakom mieste, presne ako vlani. Vtedy to bodyfitneske Adele Ondrejovičovej umožnili. „Neviem, z akého neznámeho dôvodu, raz to povolia a raz nie. Ako keby niekto nechcel, aby výborné juniorky ohrozovali ženy. Tak im povedia, že ty môžeš ísť len medzi juniorky, pritom tie dievčatá si chcú zaplatiť z vlastných prostriedkov účasť medzi ženami. Nie je to otázka na mňa. Keď je niekto výborný, nech má šancu vyhrať všetko. Ukáže sa to až v Santa  Susanne. Tam sa pri vážení a meraní rozhodne, či bude napríklad Pleváková mať možnosť štartovať nielen medzi juniorkami, ale aj medzi ženami. Dúfam, že jej to umožnia, veď Sabína je úradujúcou ženskou majsterkou sveta.“

Erika Kandráčová je veľmi talentovaná a budú to jej prvé JME.

 

Juniorská nominácia je rozdelená na A-tím a B-tím, podľa výkonnosti. Áčkarom všetko hradí SAKFST, béčkari si náklady spojené s ME musia hradiť sami, ale... „Ak béčkar dosiahne dobrý výsledok, väčšinou sa za to považuje medailové umiestnenie, potom im naša asociácia komplet všetko preplatí,“ dodal Peter Meško.

Vlani na JME získalo Slovensko jedno absolútne prvenstvo – Adela Ondrejovičová v bodyfitness, tri zlaté medaily – Ondrejovičová, Pleváková, Erik Halaška (klasická kulturistika) – a jedno striebro – Gulášová.  

Nominácia Slovenska na tohtoročné juniorské ME a na ME masters:

JUNIORI

Kulturistika do 75 kg

David Benstein (A-tím)

Kulturistika nad 75 kg

Radoslav Filip (A-tím)

Klasická kulturistika open

Jakub Vilímek (A-tím)

Anton Pavlák (B-tím)

Fitness

Patrik Tomaškovič (A-tím)

 

JUNIORKY

Bodyfitness do 163 cm

Nikola Blahušiaková (B-tím)

Bodyfitness nad 163 cm

Stanislava Tichá (A-tím)

Bikiny fitness do 163 cm

Sabína Pleváková (A-tím)

Erika Kandráčová (B-tím)

Bikiny fitness nad 163 cm

Veronika Gulášová (A-tím)

 

MASTERS

Kulturistika 40-50 rokov

Roland Brosman

Kulturistika 50-60 rokov

Jozef Píry

Bodyfitness nad 35 rokov

Iveta Vaneková

Bikiny fitness nad 35 rokov

Martina Struhačková

Monika Rosenbergerová

 

Ľubomír Chochula