Magazín
Arnold ClassicBrasil 2014
dátum: 29.04.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Posledný aprílový víkend sa v brazílskom Riu de Janeiro uskutočnil druhý ročník profesionálnej súťaže Arnold Classic Brasil. Na pódiu sa predstavili profesionálni kulturisti z kategórie open a ženy z kategórie fitness. Na víťazov oboch kategórií bolo okrem vecnej prémie prichystané aj jedno priame postupové miesto na tohtoročný Olympia Weekend.

V kategórii open mužov na súťažné pódium nastúpilo spolu štrnásť pretekárov. V prvom vyvolávaní, ktoré zvyčajne určuje poradie na popredných miestach, sa nakoniec objavili William Bonac, Juan Morel, Jonathan Delarosa, Lionel Beyeke, Marius Dohne a Steve Kuclo. Na poslednú chvíľu sa v prvej šestici objavil aj Toney Freeman, ktorý tak dostal šancu na slušné umiestnenie.

Podľa semifinálového, a aj finálového vyvolávania sa miernym favoritom stal  Steve Kuclo, aj keď medzi úplných favoritov spočiatku nepatril. Nakoniec si však práve Kuclo pripísal svoje druhé profesionálne víťazstvo a okrem spomínaného miesta na Olympia Weekende si odniesol aj šek na 35 tisíc dolárov.

Na druhom mieste nakoniec skončil 23-ročný Juan Morel, tretie miesto obsadil Jonathan Delarosa. Štvrté miesto si vybojoval zverenec Dennisa Jamesa, Lionel Beyeke, ktorý sa podľa viacerých predstavil v životnej forme. Veterán v štartovom poli, Toney Freeman, nakoniec v najlepšej forme z posledných čias obsadil vynikajúce piatej miesto. Vo svojich štyridsiatich siedmich rokoch tak ešte ukázal, že na súťažiach má ešte stále čo ponúknuť. Najlepšiu šesticu uzatvoril Juhoafričan Marius Dohne. Iránec Baitollah Abbaspour, ktorý sa tento víkend predstaví na Mozolani Classic Pro, ale v ľahšej váhovej kategórii, skončil až na nie príliš dobrom deviatom mieste. 

Výsledky Arnold ClassicBrasil 2014 - kulturistika mužov open:

1.Steve Kuclo

2.Juan Morel

3.Jonathan Delarosa

4.Lionel Beyeke

5.Toney Freeman

6.Marius Dohne

7.William Bonac

8.Michael Kefalianos

9.Baitollah Abaspour

10.Fred Smalls

11.Robert Piotrkowicz

12.Edward Nunn

13.Martin Kjellström

14. Julio Balestrin

Steve Kuclo

Juan Morel

Jonathan Delarosa

Toney Freeman

Arnold ClassicBrasil 2014 - fitness žien

V kategórii fitness žien išlo iba o druhú profesionálnu súťaž v tomto roku. V štartovom poli sa predstavilo spolu jedenásť pretekárok. Víťazstvo nakoniec pripadlo piatej žene z minuloročného Fitness Olympia, Bethany Cisternino. Druhé miesto obsadila Regiane DaSilva, tretia skončila Danielle Ruban. 

Výsledky Arnold Classic Brasil 2014 - fitness žien:

1. Bethany Cisternino

2. Regiane DaSilva

3. Danielle Ruban

4. Whitney Jones

5. Ryall Graber-Vasani

5. Marta Aguiar

6. Diana Monteiro

7. Melinda Szabo

8. Amanda Hatfield

9. Tiffany Chandler

10. Babette Mulford

Bethany Cisternino

Regiane DaSilva

Danielle Ruban

 

Lukáš Richtárech

(s použitím zahraničných zdrojov)