Magazín
Dorastenec Mrva získal prvý bronz v kariére
dátum: 28.04.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Mozolani The Fitness Authority Žilina zabodoval aj na dorasteneckých majstrovstvách Slovenska, ktoré sa v sobotu 26. apríla uskutočnili v Žiari nad Hronom. Zverenec trénera Norberta Zajaca, pätnásťročný Peter Mrva, na svojej prvej súťaži v živote získal bronzovú medailu.

Na snímke zľava sú Norbert Zajac a Peter Mrva.

 

Peter Mrva súťažil v kategórii kulturistika nad 75 kg. „Nepodarilo sa mi to stiahnuť pod 75 kg. Mal som 76,7 kg. So mnou súťažili aj pretekári o dva až tri roky starší a niektorí aj o 10 kg ťažší. Som maximálne spokojný. Splnil sa mi sen. Bez odbornej pomoci v klube, za ktorý pretekám a môjho trénera, by som taký výsledok nemohol dosiahnuť. Túto spoluprácu si veľmi vážim a ďakujem za to. Kulturistika sa mi páči. Naďalej budem trénovať a najbližšie sa pustím do objemovky. Chcem sa stále zlepšovať,“ povedal Peter Mrva, ktorý sa cvičeniu venuje dva až tri roky. Okrem toho študuje na gymnáziu v Kysuckom Novom Meste a žije v obci Radoľa.

Norbert Zajac (juniorský majster sveta v kulturistike v roku 2012) bol s vystúpením svojho zverenca tiež spokojný, hoci rezervy prirodzene u neho vidí. „Záver prípravy nám celkom vyšiel, načasovali sme to správne. Vzhľadom na Petrov vek a na to, že sme nemali celú dobu na prípravu, to bolo fajn. S prezentáciou i pózovaním som bol spokojný, ale aj tak musíme do budúcnosti doladiť pózing a výraz tváre počas voľnej zostavy. Peťovi sa nenačítalo cédečko. Škoda, zlyhala réžia, ale žiaľ, také veci sa na súťažiach stávajú a pretekár musí s tým počítať. S formou, s akou sa predviedol v Žiari nad Hronom, sme sa nemuseli hanbiť. U rozhodcov bodoval tým, že mal dobrú symetriu postavy, úzky pás, vyrysovanosť brušných svalov, dominoval v základnej póze spredu a v širokom chrbtovom svale spredu. Vidím v ňom potenciál do budúcna. Je to perspektívny pretekár. O rok na jar to pravdepodobne zasa vyskúšame na dorasteneckých majstrovstvách Slovenska, hoci ja pevne verím, že sa zúčastníme už aj juniorských pretekov. Samozrejme, stále potrebujeme zapracovať na separácii stehien a celkovo v objeme celej postavy,“ dodal Norbert Zajac

Ľubomír Chochula