Magazín
Arnold Classic 212 – šampiónom Lewis!
dátum: 04.03.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na tohtoročnom Arnold Classic sa okrem hlavnej kategórie open rozdávali ceny aj v druhej najsledovanejšej kategórii – do 212 libier. Súťaž kulturistov z kategórie do 212 libier bola súčasťou Arnold Classic po prvýkrát v histórii. Okrem favorizovaného Lewisa sa spolu s ostatnými pretekármi na pódiu predstavil aj český pretekár Lukáš Osladil.

Už počas semifinále sa dalo tušiť, že rozhodcovia vyberú víťaza z dvojice James “Flex“ Lewis – David Henry. Obaja borci pózovali hneď v prvom semifinálovom vyvolávaní, kde túto dvojicu doplnili Hidetada Yamagishi a Aaron Clark. Lewis a Henry sa objavili aj v poslednom vyvolávaní, kde sa už však predstavili samostatne. Lukáš Osladil dostal príležitosť ukázať svoje kvality v druhom semifinálovom vyvolávaní, čo naznačovalo, že bude bojovať o piatej až ôsme miesto.

Prvé tri finálové vyvolávania mali rovnaké zloženie ako tie zo semifinále. Rozdiel bol však v tom, že po boku Lewisa nestál David Henry, ale Aaron Clark. Zaujímavý mal byť preto boj o druhé, respektíve tretie miesto. Rozuzlenie prinieslo vyhlásenie výsledkov.

Ako posledný počas vyhlásenia zostal stáť na javisku 33-ročný Flex Lewis, ktorý sa tak stal historicky prvým šampiónom Arnold Classic v kategórii do 212 libier a za víťazstvo si odniesol šek na 25 tisíc dolárov. Druhé miesto spolu so šekom na 13 tisíc dolárov nakoniec pripadlo Davidovi Henrymu. Stále iba 25 ročný profesionál Aaron Clark možno prekvapivo skončil až na tretej priečke.

Štvrté miesto a šek na 5 tisíc dolárov si pri svojom prvom štarte v kategórií do 212 libier vybojoval japonský veterán Hidetada Yamagishi. Lukáš Osladil skončil v tvrdej konkurencii napokon na siedmom mieste, pričom sa pred neho ešte dostali Jose Raymond a Charles Dixon.

James “Flex“ Lewis

David Henry

Aaron Clark

Hidetada Yamagishi

Lukáš Osladil

Výsledky Arnold Classic 2014 v kategórii do 212 libier:

1.James “Flex“ Lewis

2.David Henry

3.Aaron Clark

4.Hidetada Yamagishi

5.Jose Raymond

6.Charles Dixon

7.Lukáš Osladil

8.Tricky Jackson

9.Stan McQuay

10.Angel Vargas

 

Lukáš Richtárech

(s použitím zahraničných zdrojov)