Magazín
Dennis Wolf víťazom Arnold Classic!
dátum: 03.03.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Tohtoročný Arnold Classic je už minulosťou. Štvordňový športový festival pozná svojich víťazov. V najsledovanejšej mužskej kategórii open zvíťazil favorizovaný Dennis Wolf, ktorý si tak pripísal najvýznamnejšie víťazstvo svojej kariéry.

Ako minulý rok, tak aj tohtoročný finálový večer otvoril prezident IFBB Rafael Santonja. Už počas semifinálového vyvolávania bolo jasné, že o celkové prvenstvo si to medzi sebou rozdajú Dennis Wolf a Shawn Rhoden. Prvé finálové vyvolávanie túto skutočnosť len potvrdili. Títo dvaja borci stáli bok po boku uprostred pódia, kde im spoločnosť robili Cedric McMillan a Victor Martinez. V druhom vyvolávaní na pódiu zostali McMillan a Martinez, Rhodena s Wolfom vystriedali Branch Warren a Evan Centopani.  V poslednom vyvolávaní stáli vedľa seba opäť Rhoden a Wolf, pričom všetkým prítomným bolo jasné, že víťaz bude jeden z nich.

Nakoniec sa z prvenstva tešil 35-ročný Dennis Wolf, vďaka čomu sa stal pätnástym šampiónom na Arnold Classic. Ten si okrem titulu odniesol aj šek na 130 tisíc dolárov. Druhý nakoniec skončil Shawn Rhoden a zo súťaže odchádzal so šekom na 75 tisíc dolárov. Milým prekvapením celej súťaže sa stal Cedric McMillan, ktorý si zaslúžene vybojoval tretie miesto a získal tak šek na 50 tisíc dolárov.  Štvrté miesto spolu s finančnou prémiou vo výške 30 tisíc dolárov pripadlo Victorovi Martinezovi.

Dennis Wolf

Shawn Rhoden

Cedric McMillan

Victor Martinez

Evan Centopani

Branch Warren

Výsledky Arnold Classic 2014 v kategórii open:

1.Dennis Wolf

2.Shawn Rhoden

3.Cedric McMillan

4.Victor Martinez

5.Evan Centopani

6.Branch Warren

7.Ben Pakulski

8.Brandon Curry

9.Toney Freeman

10.Edward Nunn

11.Fred Smalls

 

Lukáš Richtárech

(s použitím zahraničných zdrojov)