Magazín
Denníky finalistov z 1. a 2. marca
dátum: 03.03.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Finalisti Zmenárne úspešne dokončili prvý mesiac v projekte Zmeň svoje telo, zmeníš svoj život. Všetci traja na sebe poctivo pracujú a sú disciplinovaní aj v stravovaní. Sú na najlepšej ceste splniť si cieľ, s ktorým vstúpili do tejto 10-týždňov trvajúcej súťaže v chudnutí.

 

Mário Škorupa

„V piatok 28. 2. som mal ráno tréning vo fitku s mojím trénerom Norom, posilňovali sme nohy a na záver ramená. Potom som absolvoval ešte 30-minútové kardio. Dalo sa to zvládnuť, aj keď po tréningu som cítil únavu. Večer som si dal strečing, ten ma asi najviac vytrápil. Večer som ešte bol v Remedise na magneto liečbu, ktorá trvala pohodinu. Preliečujeme trieslo, aby sa dalo zaťažovať. V sobotu ráno som mal ďalší fitness tréning s Norom. Dostal som poriadne zabrať cca 2 hodiny. Potešujúce je, že skoro každý deň vidím úbytok na váhe, tak je to motivujúce. Nedeľa bola free. Konečne. Ak mám zhodnotiť ten mesiac v Zmenárni, tak musím povedať, že bol ťažký. Dnes cítim únavu z celého týždňa. Je to dané asi tou zmenou tréningu a inou záťažou. Potešujúce je, že skoro každý deň vidím úbytok na váhe, tak je to motivujúce. Čo musím veľmi oceniť, to je podpora, ktorú mám doma. Moja žena mi varí len to, čo môžem a nedráždi ma koláčom. Pocity? Som spokojný so svojím rozhodnutím pustiť sa do tohoto projektu. Zatiaľ len samé pozitíva. Tie štyri týždne rýchlo ubehli, cítim sa fajn, zvykol som si na režim. Najťažšie pre mňa je asi ten večerný strečing, pri ktorom ma všetko bolí.“

 

Petra Mrázková

„Štvrtý týždeň sa pomaly končí a za mnou veľmi príjemný víkend, ktorý sme strávili spolu s rodičmi v mojom rodisku. Mali sme narodeninovú oslavu. Kačičky, lokše, koláčiky, vínko...veľká pastva pre oči. Podarilo sa mi však všetkým pokušeniam a nástrahám odolať. Všetci ma v mojom snažení veľmi podporujú, za čo som im veľmi vďačná. V nedeľu večer som zakončila príjemnou masážou vo firme Profimas. Je to pre mňa ako odmena po celom týždni. Krásne som sa zrelaxovala. Keď môžem zhrnúť celý ten mesiac, tak čím dlhšie Zmenáreň trvá, tým lepšie sa cítim a som rada jej súčasťou. Užívam si nielen tréningy ale aj rehabilitáciu, masáže, kryosaunu a v neposlednej rade som veľmi vďačná za stravu v krabičkách, ktorá mi celé fungovanie uľahčuje.“

 

Mirka Sušienková

"Sobotka ráno sa celkom zdalo, že bude pekne, ale bolo viac oblačno ako jasno. To nám však náladu nepokazilo, keď sme vedeli čo sa na chalupe chystá. Pečená baranina, skôr ako sme začali hodovať, museli sme si to zaslúžiť, takže sme čistili horu od zrezaných konárov. Príjemná robotička, keď sa človek pohybuje vo vonkajšom prostredí a ďaleko od civilizácie v horách, kde aj medvede môžu prekvapiť svojou návštevou. Keď sa blížil čas nášho gurmánskeho obeda, všetci sme hodili pracovne náradie do kríkov a bežali sme za stôl. Všetci jedli, pili a hodovali a ja som tiež nebola výnimkou. Vychutnávala som si mäsko s kopou zeleniny. Takto dopadla naša sobotka. Nedeľa bola pre mňa časovo náročná. Musela som ísť do práce a nachystať fakturáciu na pondeloka potom ma čakala cesta do Ostravy. To sme si naplánovali s kamarátkou - taký výletik. Minuli sme kopu kačiek (KČ) a spokojne sme sa vrátili domov. V pondelok mi tréner Maťo určite dá zabrať, toho barana si budem musieť odmakať."

 

Zmenáreň FIT BODY 2014 podporili – generálny partner: Kompava, s. r. o., hlavní partneri: Update Slovakia, s. r. o., Diva.sk, partneri: Hodinky Planet, s. r. o., Emtri, s. r. o. (Kryosauna Žilina), Štefan Petráš-Profimas, Salón Laurentis a Rehabilitácia Remedis, MaĎufa, Salón Pure Beauty, Butik VIS.A.VIS, mediálna agentúra Lotos Plus. Hlavný mediálny partner: Slovak Sport.TV, mediálni partneri: MY Žilinské noviny, Žilinec, Žilinská televízia Fenix, Eastlabs, Rádio Sever.

-ľch-