Magazín
Nehladujte, spaľujte tuk pohybom!
dátum: 06.07.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Neriešte „osvedčené“ diéty, ktoré často nefungujú a niektoré vyložene škodia. Ani príliš nehladujte. Nemajte traumu z toho, ako si správne strážiť príjem kalórii. Radšej ich začnite spaľovať a zaľúbte sa do aktívneho životného štýlu.

 

Kto je aktívny, nestíha registrovať, koľko zjedol alebo vypil. Kalórie si telo berie samé, podľa toho, koľko na danú aktivitu potrebuje. Ak ste celý deň v pohybe, organizmus si vezme veľa energie, teda kalórií. Nemusíte zabehnúť polmaratón, aby ste spaľovali kalórie. Každá aktivita znamená výdaj energie.

 

K tomu, aby váš organizmus optimálne fungoval, treba ho dopovať vyváženým a pestrým jedálničkom, ako aj správnym pitným režimom. Neustálu chuť na pochrumkávanie niečoho dobrého spoľahlivo zaženiete aktívnym životným tempom. Už samotná aktivita potláča myšlienky na jedlo a priamo vyvoláva tvorbu endorfínov – spúšťačov dobrej nálady. Keď chcete byť psychicky odolnejší, mať lepšiu postavu a kondíciu, tak športujte!

Pravidelný pohyb pomáha zachovávať kalorickú rovnováhu, ktorá je veľmi dôležitá pre zdravie a krásu. Dobrým riešením je navštíviť fitnescentrum, kde si môžete precvičiť všetky svalové partie, prípadne zaradiť do tréningu viac kardia, ak potrebujete schudnúť, keďže aeróbne cvičenie podporuje spaľovanie tukov. Kto však inklinuje k športovaniu v prírode, tomu odporúčame teraz v lete pešiu turistiku alebo cyklotúry. Mimochodom, pri cyklistike spálite 5 až 15 kcal za minútu. Spotreba skutočnej energie závisí aj od efektivity danej činnosti a od fyzických vlastnostiach daného jedinca. Pre každých 7 kg nad 70 kg telesnej hmotnosti pridajte 10 percent a naopak pre každých 7 kg pod 70 kg telesnej váhy uberte 10 percent.

 

Ak však obľubujete kolektívne športy, pri ktorých radi nadväzujete nové priateľstvá, potom sa tomu nebráňte. Každý si môže vybrať šport, aký mu je blízky, hlavne – spaľujte tuk pohybom a nie iba diétami...

Lukáš Slovák