Magazín
Olympijské zlato Kuzminovej v biatlonovom šprinte
dátum: 09.02.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová získala zlatú medailu v rýchlostných pretekoch biatlonistiek na zimných olympijských hrách v Soči. Kuzminová podala v nedeľu podvečer v biatlonovom kompexe Laura suverénny výkon v bežeckej časti aj na strelnici a obhájila zlato spred štyroch rokov z kanadského Vancouveru.

Dvadsaťdeväťročná rodáčka z ruského Ťumenu zvíťazila s náskokom 19,9 s pred Ruskou Oľgou Viluchinovou. Bronzovú medailu si vybojovala Ukrajinka Vita Semerenková s odstupom 21,7 s. Všetky tri medailistky sa blysli čistou streľbou.

Kuzminová, ktorá sa pripravuje pod vedením manžela Daniela a streleckého trénera Juraja Sanitru, si víťazstvom v šprinte vybojovala výbornú východiskovú pozíciu pred utorkovými stíhacími pretekmi, kde bude tiež adeptkou na jednu z medailí. Zároveň sa zapísala do histórie biatlonu tým, že ako prvá žena obhájila zlatú medailu v individuálnej disciplíne na zimných olympijských hrách. Ženské biatlonové preteky sú v programe ZOH od roku 1992, keď mali premiéru vo francúzskom Albertville. 

Autor: Sita