Magazín
Čo hovorí repre-tréner po zraze v Bánovciach?
dátum: 08.02.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V sobotu 8. februára sa v Bánovciach nad Bebravou uskutočnil prvý tohtoročný reprezentačný zraz v kategóriách fitness, bodyfitness a bikiny fitness žien. Po jeho skončení sme oslovili reprezentačného trénera Ľuboša Matejičku.

"Tento zraz sme tradične absolvovali v Bánoviach. Zúčastnilo sa ho veľa dievčat. Okrem reprezentačného A-tímu sme pozvali aj tie dievčatá, ktoré majú záujem sa doňho prebojovať. Príležitosť ukázať sa tak dostali aj pretekárky z B-tímu, resp. C-tímu. Každá, ktorá mala odvahu a chuť, tak prišla. To ma teší, lebo uznávam každého človeka, ktorý cvičí, alebo si vypĺňa svoj voľný čas športom. Niektoré dievčatá boli slabšie, niektoré lepšie, ale každá má perspektívu a šancu na to, aby sa zlepšila. Každá má na to priestor, aby pokračovala. Tie dievčatá majú dobré trénerky. Dokonca z Nitry ich tu bolo veľmi veľa, tam sa im venuje Iveta Chrťanová, ktorá bola jednou z našich najúspešnejších fitnesiek. Tam sú všetky predpoklady, aby to išlo dopredu. Čo sa týka dievčat z reprezentačného áčka, tak všetky prišli v požadovanej forme, ktoré prislúcha tomuto ročnému obdobiu. Do majstrovstiev Slovenska, ktoré sa uskutočnia znovu v Nitre, bude ešte jeden reprezentačný zraz. Bude to o mesiac. Dievčatá sú relatívne zdravé, okrem Ivety Kuglerovej, ktorá má problém s nohou," povedal Ľuboš Matejička.

Na reprezentačnom zraze sme mali možnosť vidieť viacero známych tvárí, ale aj nádejných hviezdičiek. Spomenieme aspoň niektoré mená – absolútna majsterka Európy 2013 vo fitness Barbora Sečkárová-Bunčáková, vicemajsterka Európy 2013 v bikiny fitness Denisa Lipovská, dve majsterky Európy 2013 v bikiny fitness Iveta Kuglerová a  Monika Rosenbergerová, slovenská šampiónka v bodyfitness Elena Masaryková, juniorky Veronika Guľášová, Denisa Hargašová či Erika Kandráčová (všetky bikiny fitness).

Ľubomír Chochula