Magazín
Ondrejovičová najlepším športovcom SAKFST
dátum: 24.01.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Za najlepšieho športovca Slovenskej asociácie kulturistiky, fitnes a silového trojboja (SAKFST) v roku 2013 vyhlásili v piatok podvečer na slávnosti v bratislavskom Dome športu fitnesku bodyfitnesku Adelu Ondrejovičovú.

Dvadsaťtriročná rodáčka z Kladna (nar. 26. novembra 1990) mala mimoriadne úspešný vlaňajší rok: na najvyšší stupeň v disciplíne bodyfitnes vystúpila na májových majstrovstvách Európy juniorov v španielskej Santa Susanne, zlato (nad 168 cm) získala aj na septembrových majstrovstvách sveta žien v ukrajinskom Kyjeve, na októbrových majstrovstvách sveta juniorov v mongolskom Ulanbátare a triumfovala aj na októbrovej súťaži Arnold Classic Europe v španielskej metropole Madrid. Ondrejovičovú, ktorú z pozície trénera vedie Pavol Jarábek, sa stala aj najlepšou slovenskou športovkyňou za rok 2013 v neolympijských športoch.

V juniorskej kategórii vyhlásili za najlepšieho pretekára SAKFST 2013 klasického kulturistu Erika Halašku, ktorý na májových ME v španielskej Santa Susanne získal zlatú medailu v Open kategórii. Najlepšou pretekárkou vo fitnes detí sa stala talentovaná Nelli Novodomská.

Vedenie SAKFST ocenilo za výborné výsledky v roku 2013 aj ďalších 11 športovcov - 5 kulturistov, 5 fitnesiek a jednu pretekárku v silovom trojboji a tlaku na lavičke.

Najlepší pretekár SAKFST 2013:
Adela Ondrejovičová (bodyfitnes) - 1. miesto na majstrovstvách sveta (MS) žien v Kyjeve (Ukr.), 1. miesto na majstrovstvách sveta juniorov (MSJ) v Ulanbátare (Mong.), 1. miesto na majstrovstvách Európy juniorov (MEJ) v Santa Susanne (Šp.), víťazka Arnold Classic Europe v Madride (Šp.)

Najlepší pretekár v kategórii juniorov:
Erik Halaška (klasická kulturistika) - 1. miesto na MEJ

Najlepšia pretekárka vo fitnes detí:
Nelli Novodomská - 1. na MS v kategórii 8 - 9 rokov

Ďalší ocenení (bez určenia poradia):

KULTURISTIKA
Jana Purdjaková (kulturistika) - 2. miesto na MS žien
Peter Tatarka (kulturistika) - 3. miesto na MS mužov
Miroslav Škadra (kulturistika) - 1. miesto na ME mužov
Ján Soták (kulturistika) - 1. miesto na ME mužov
Patrik Štiglic (klasická kulturistika) - 1. miesto na ME mužov

FITNESS
Dominika Multáňová (fitnes) - 1. miesto na MS žien, 1. miesto na MSJ
Sabína Pleváková (bikiny fitnes) - 1. miesto na MS žien, 1. miesto na MSJ, 1. miesto na MEJ
Karina Antovská (bikiny fitnes) - absolútna majsterka Európy žien
Barbora Bunčáková-Sečkárová (fitnes) - absolútna majsterka Európy žien
Iveta Kuglerová (bikiny fitnes) - 1. miesto na ME žien, 3. miesto na MS žien

SILOVÝ TROJBOJ A TLAK NA LAVIČKE
Monika Gavorníková (silový trojboj) - 3. na ME v tlaku na lavičke

Sita