Magazín
Víťazom MHP Strongman CHL Radzikowski
dátum: 07.01.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Krysztof Radzikowski sa stal držiteľom titulu v MHP (Maximum Human Performance) Strongman Champions League. Za celkovým prvenstvom musel prejsť naozaj dlhú cestu. Celkovo za 9 mesiacov precestoval 12 krajín a prešiel viac ako 48 tisíc kilometrov. V SCL prekonal akúkoľvek prekážku alebo výzvu, ktorá sa mu postavila do cesty. Súťažil proti známym šampiónom ako sú Zydrunas "Big Z" Savickas, Mike Burke, Hafthor Julius Björnsson a mnoho ďalších.

Úspechom Radzikowskeho bola jeho konzistentná forma počas celej sezóny. Šampionát začal tak, ako ho aj ukončil, a to na stupňoch víťazov, keď vyhral prvú etapu súťaže v Laponsku. Jeho druhé víťazstvo prišlo v piatej etape série SCL, keď v Českej republike presvedčivo porazil Vytautasa Lalasa.

Po treťom mieste v Holandsku sa Radzikowski vrátil na víťaznú vlnu v siedmej etape v Portugalsku. Toto víťazstvo znamenalo pre poľského strongmana silné postavenie na vrchole rebríčka. Ale to Radzikowskemu nestačilo. Po druhom mieste v Maďarsku a na Slovensku vyhral podujatie v domácom Poľsku a na podujatí v Rusku stanovil Krysztof svetový rekord v tlaku, keď s váhou 264 libier vykonal 5 opakovaní. Cestu do finále SCL si vydláždil ešte ďalšími troma TOP 3 umiestneniami a to v Gibraltári, v Litve (tu si stanovil osobný rekord 924 libier v mŕtvom ťahu) a Brazílii.

Aj napriek vynikajúcim výsledkom Radzikowskeho stále prenasledovalo niekoľko športovcov, ktorí mali rovnako ako on počas posledného víkendu v Malajzii nárok na titul. Najväčším konkurentom v boji o titul bol trojnásobný najsilnejší muž sveta Zydrunas Savickas, ktorý bol pred posledným súťažným víkendom len pár bodov za Radzikowskym. To však Radzikovskeho nevyviedlo z miery a opäť sa umiestnil medzi troma najlepšími pretekármi. Umiestnením v TOP 3 tak nedal Savickasovi žiadnu šancu na zisk titulu. Cesta za titulom však nebola ľahká. V jednej z disciplín si Radzikowski poranil ruku a bol na pokraji odstúpenia zo súťaže. Namiesto toho aby hodil uterák do ringu, ukončil SCL sériu vo veľkom štýle. Aj napriek zranenej ruke dokázal v ťahaní autobusu skončiť tretí a zabezpečiť si tak celkový triumf v SCL.