Magazín
Čo si Čížek, Hečko a Matejička želajú do roku 2014?
dátum: 27.12.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na sklonku starého roka sme položili štyri rovnaké otázky prezidentovi Slovenskej asociácie kulturistiky, fitness a silového trojboja Milanovi Čížekovi, reprezentačnému trénerovi pre kulturistiku Ľubomírovi Hečkovi a reprezentačnému trénerovi pre fitness Ľubošovi Matejičkovi. 1. Čo vás v roku 2013 najviac potešilo? 2. Aké najpríjemnejšie prekvapenie ste v roku 2013 zažili? 3. Čo bolo pre vás najväčším sklamaním v roku 2013? 4. Čo si želáte do roku 2014?

Na snímke je prezident SAKFST Milan Čížek.

MILAN ČÍŽEK

1. Potešili ma výsledky našich reprezentantov, hlavne dievčatá dosiahli veľmi dobré výsledky, ale ani chlapci až tak veľmi nezaostali, po tejto stránke to bol vynikajúci rok.

2. Veľmi príjemné bolo to, že sa presadili Adela Ondrejovičová a Dominika Multáňová.

3. Sklamanie? Ťažko povedať, asi ani nebolo.

4. Želám všetkým, aby sa im darilo vo svojej práci. V prvom rade, aby pretekári boli zdraví. Keď budú zdraví, budú môcť tvrdo trénovať, keď budú tvrdo trénovať, dosiahnú aj dobré výsledky. Keby sa nám podarilo v roku 2014 po športovej stránke, čo sa týka úspešnosti, zopakovať rok 2013 alebo rok 2012, bol by som veľmi rád. 

Na snímke je reprezentačný tréner pre kulturistiku Ľubomír Hečko.

ĽUBOMÍR HEČKO

1. Najviac ma potešili víťazstvá fitnesky Dominiky Multáňovej.

2. Najpríjemnejším prekvapením boli pre mňa zlaté medaily Doiminiky Multáňovej na MS žien v Kyjeve a na juniorských MS v Mongolsku, ako aj európske tituly kulturistov Miroslava Škadru a Jána Sotáka na ME v Moldavsku.

3. Sklamalo ma 4. miesto Ľuboša Maliňáka na MS v klasickej kulturistike v St. Pőltene.

4. Po športovej stránke si želám, aby bol rok 2014 taký, aký bol rok 2013, pravda s tým, že by Ľuboš Maliňák získal nejakú cennú medailu, lebo je to vynikajúci športovec.

Na snímke je reprezentačný tréner pre fitness Ľuboš Matejička (vľavo).

ĽUBOŠ MATEJIČKA

1. Vždy ma poteší, keď sme úspešní a keď máme medaily a to sa stála každý rok. Stále ma to baví. Som rád, že sa nám darí. Všetci, nielen ja, ale aj celá asociácia robíme na tom, aby boli naše dievčatá a chlapci úspešní. Je to výsledok dlhoročnej koncepčnej práce našej asiciácie.

2. Najväčším zážitkom bola naša zlatá a medailová žatva na ME žien a junioriek v Santa Susanne, čo sa málokedy stane, to bol výnimočný výsledok.

3. Nemal som žiadne sklamanie. Keď si spomínam, pred desiatimi alebo dvanástimi rokmi sme nezískali žiadnu medailu a vtedy nastalo veľké haló, či to má znamenať ústup z pozícii. Povedal som, že to nie je žiadny ústup z pozícii, ale vyskytli sa lepšie súperky a že sa treba nad tým zamyslieť, aby to znovu fungovalo. Nuž, zamyslelil sme sa...

4. Do nového roka si želám, aby sme boli všetci zdraví, šťastní a spokojní, aby sme nadviazali na našu úspešnú sériu. Každá medaila, akejkoľvek hodnoty poteší.

Ľubomír Chochula