Magazín
Anketa s Kokoškom, Maliňákom a Škadrom
dátum: 21.12.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Slovenským kulturistom, Petrovi Kokoškovi (na MS 2013 sa nedostal do finále), Miroslavovi Škadrovi (majster Európy 2013) a klasikovi Ľubošovi Maliňákovi (4. miesto na MS 2013) sme položili päť rovnakých otázok: 1. Aký budete mať režim počas Vianoc? 2. Budete sa v strave obmedzovať? 3. Budete trénovať počas Vianoc? 4. Čo u vás doma nesmie chýbať na štedrovečernom stole? 5. Aký darček by vás najviac potešil pod stromčekom? 6. Čo si želáte do roku 2014?

Miroslav Škadra

1. Budem mať režim bežného človeka, budem s rodinou a budeme mať Vianoce so všetkým, čo k tomu patrí.

2. Nebudem sa nejako extra obmedzovať v strave, dám si aj zákusky, veď Vianoce sú raz do roka, ale to neznamená, že ma po prejedení odvezú niekde na ARO. Počas roka som dosť pracovne preč z domu, navyše pre moju diétu v predsúťažnom období musí manželka u nás variť dvojaké jedlá, tak chcem svojim blízkym to počas Vianoc vynahradiť.

3. Kapustnica bez mäsa, ryby, manželka rada pečie koláče, tak budeme mať 7 až 8 druhov, samozrejme, že nesmie chýbať ani ovocie...

4. Aj cez Vianoce si na nejakú hodinku nájdem čas na tréning, aby som nezostal úplne mimo cvičenia, lebo nič nerobenie nie je moja parketa, ja sa potrebujem hýbať. Aspoň nebudem doma robiť nervy (smiech).

5. My sme si dali darček v predstihu. V máji tohto roku sme sa nasťahovali do domu. Teraz treba to ešte doladiť, dokúpiť nejaký nábytok a pod.

6. Ešte som sa nerozhodol, či absolvujem jarnú sezónu. Ak sa mi nezmenia podmienky v práci (slúži ako profesionálny vojak v bojovom útvare – pozn. red.), bude to zložité, lebo o niečo sa snažíte, potom príde výcvik a ten vás posunie o dva týždne dozadu. Chcel by som súťažiť už na jar, ale uvidím, ako sa to vyvinie.

 

Peter Kokoška

1. Budem mať pracovný režim. Zariaďujem nové fitko v L. Mikuláši. V ostatnom období trochu tréning išiel stranou, bolo treba veľa vecí vyriešiť a uvidím, ako to všetko stihneme. Mali sme ho otvoriť 2. januára, ale asi to o niekoľko dní budeme musieť posunúť.

2. Vždy si cez Vianoce dávam pozor na stravu. Jeden až dva koláčiky si však dám.

3. Tým, že v D. Kubíne vlastním dve fitnescentrá, môžem kedykoľvek cvičiť. Využijem to aj cez sviatky a budem trénovať, dokonca asi aj na Štedrý deň. Ako som už spomínal, mám určité manko v tréningu. Treba dobehnúť to zameškané.

4. V prvom rade ryba, to je základ, k tomu väčšinou varené zemiaky. Záleží však na tom, v akej som fáze, či idem súťažiť na jar, alebo nie.

5. Najväčším darčekom by pre mňa bolo, keby sme to naše nové fitko stihli dokončiť v termíne.

6. Želám si v prvom rade zdravie, aby ma nehnevali kĺby. A potom pokoj. V roku 2014 sa chcem pripraviť na jarnú časť sezóny.

 

Ľuboš Maliňák

1. Budem mať oddychový režim ako väčšina ľudí na Slovensku.

2. Mám po sezóne, jarnú sezónu vypustím, a preto je teraz pre mňa najvhodnejšie obdobie, čo sa týka stravy. Na Vianoce si doprajem viac, ale po Novom roku už budem stravu upravovať.

3. Sme zmiešaná rodina, manželky je z Liptova, ja som Rusín zo severovýchodu Slovenska. U nás nesmie chýbať mačanka, to je rusínske národné jedlo, je to kyslá hubová polievka, robíme ešte jednu kapustovú polievku so smotanou. Rusínske tradície sú také, že máme sedem jedál, za každý deň jedno, ale ryby nejeme. Manželka si však dá vyprážané file a šalát, čo je zasa na Liptove bežné.

4. Určite si pôjdem zacvičiť. Momentálne trénujem 3 až 4x týždenne. Po Novom roku v tréningu pritvrdím.

5. Darčeky, to už neriešim. Teším sa na Vianoce pre tú neopakovateľnú atmosféru. S manželkou budeme veľmi radi, ak sa zo svojich darčekov budú tešiť naši chlapci.

6. Sebe aj všetkým ľuďom želám zdravie, to je najdôležitejšie. Každému športovcovi želám, nech dosiahne úspechy, ktoré si vysníva. Každému želám prácu, aby mal peniaze na živobytie. Čo sa týka mojich športových ambícii v roku 2014, mám už tituly majstra Európy, v roku 2012 som sa stal majstrom sveta, preto mojou najväčšou motiváciou bude zlepšiť sa oproti roku 2013 a napredovať vo výkonnosti bez ohľadu na nejaké výsledkové ciele.

Ľubomír Chochula