Magazín
Bojovné hviezdičky na Šport Festivale
dátum: 10.12.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Šport Festival Slovakia 2013 sa uskutočnil v sobotu 7. decembra na Výstavisku Expo center v Trenčíne. V rámci tohto podujatia sa konali pohárová súťaž v detskom fitness a preteky vo fitness i bikiny fitness žien.

Na snímke je Nelli Novodomská.

Súťaž v detskom fitness bola očarujúca. Deti nechali na pódiu srdce, ich zdravá súťaživosť a nasadenie boli obdivuhodné, do svojich voľných zostáv dali úplne všetko a aj pri porovnávaní postáv bojovali ako odušu. Niekomu to vyšlo viac, niekomu menej, videli sme šťastné úsmevy, ale aj to, keď rodičia nemohli utíšiť svoju ratolesť a jej vodopád sĺz. Nefalšované emócie hovoria jasnou rečou, ako veľmi tieto deti milujú svoj šport.

Kategórie detí

V kategórii do 7 rokov štartovalo 16 detí a z prvenstva sa tešila Viktória Mihálková z Nitry. Najpočetnejšou kategóriou s 21 účastníčkami bola kategória 8-9 rokov. V nej podľa predpokladov triumfovala tohtoročná majsterka sveta i Európy Nelli Novodomská zo Zvolena, ktorá na druhé miesto odsunula Katarínu Blaškovú a tretia skončila Margaréta Gondová. V kategórii 10-11 rokov zvládla úlohu favoritky Žilinčanka Sára Dydi, ktorá mala veľmi peknú gymnastickú zostavu a keďže ani v postave jej nie je veľmi čo vyčítať, nenašla v Trenčíne premožiteľku. Nasťa Vrábelová sa musela uspokojiť so striebornou medailou. V kategórii 12-13 rokov triumfovala domáca pretekárka Kristína Juricová. V najstaršej kategórii 14-15 rokov sa zrodilo prekvapenie, keď Vanessa Lisziová o jediný bodík porazila Tatianu Kožuchová. V kategórii chlapcov sa naopak potvrdili papierové prognózy a Denis Ambruš si mohol na konto pripísať ďalšie víťazstvo.

Sestry Novodomské

Nielen Nelli Novodomská, ale aj jej sestra Elisa získala medailu a to bronz v kategórii 14-15 rokov. Čo hovorí Elisa na margo úspechov Nelli? „Som rada, že je mojou sestrou a že sa tak dobre prezentuje na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pomáham jej pri tvorbe zostavy i pri pózovaní. Snažím sa, aby sme si navzájom pomáhali.“ Nelli má veľký talent, jej zostava bola kúzelná. „Choreografiu mi robí trénerka Barča Machalová. Tento šport ma veľmi baví. Veľkú radosť z výsledkov majú moji rodičia, ktorí mi pomáhajú. Tohto roku som vyhrala všetko a v roku 2014, keď už prejdem do vyššej kategórie (10-11 rokov) by som znovu chcela víťaziť, ale nebude to ľahké. Mojím vzormi sú dievčatá z nášho klubu TŠK F.R.E.S.H. Zvolen – moja sestra Elisa a ďalej Tatiana Kožuchová i Vanesa Luptáková. Čo sa týka školy, tá mi ide tiež celkom dobre,“ pousmiala sa Nelli Novodomská.

Kategórie žien

V bikiny fitness súťažilo iba trio pretekárok, spomedzi nich bola najlepšia účastníčka tohtoročných MS v Kyjeve Stanislava Prítrská z Trnavy. Vo fitness bolo celkovo sedem pretekárok, ale štartové pole doplnilo na toto číslo až päť detských fitnesiek kategórie 14-15 rokov. S prehľadom zvíťazila úradujúca majsterka sveta medzi ženami i medzi juniorkami Dominika Multáňová z Liptovského Mikuláša, ktorá predviedla nie tohtoročnú, ale minuloročnú voľnú zostavu. Jeden zo sponzorov vyhodnotil svoju súťaž sympatií vo fitness, v nej určil na prvom mieste Elisu Novodomskú, ktorej venoval 40 eur, na druhom Tatianu Kožuchovú (30 eur) a na treťom Vanessu Lisziovú (20 eur).

Všetky fotografie nájdete TU

Text a foto: Ľubomír Chochula

VÝSLEDKY

Detský fitness do 7 rokov

Detský fitness 8-9 rokov

Detský fitness 10-11 rokov

Detský fitness 12-13 rokov

Detský fitness 14-15 rokov

Detský fitness chlapci

Bikiny fitness žien

Fitness žien