Magazín
Blahoželáme! Adela prvá, Dominika tretia!
dátum: 09.12.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na sobotňajšom (7. 12.) vyhlásení najúspešnejších športovcov neolympijských športov, ktoré sa uskutočnilo v Trenčíne, sa na dvoch medailových priečkach umiestnili pretekárky SAKFST.

Víťazkou sa stala tohtoročná majsterka sveta medzi ženami i juniorkami v bodyfitness Adela Ondrejovičová, druhé miesto obsadil úspešný motokrosový reprezentant účastník Dakar pretekov Ivan Jakeš a na bronzovej priečke skončila úradujúca majsterka sveta medzi ženami i juniorkami vo fitness Dominika Multáňová. 

Adela Ondrejovičová je megatalent, ktorý si však každý úspech veľmi cení: "Nie je jednoduché víťaziť, stojí to veľa síl a úsilia v príprave, ale tie pocity, keď vás vyhlásia za víťazku, tie sa nedajú popísať, sú fantastické."

V roku 2013 vyhrala tieto preteky: juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti, majstrovstvá Slovenska žien v Nitre, Mozolani Classic 3 v Žiline, juniorské majstrovstvá Európy v Santa Susanne - tu získala aj absolútne prvenstvo, Fitness Cup v Trenčíne (nominačná súťaž na MS žien), majstrovstvá sveta žien v Kyjeve, Veľká cena Dubnice (nominačná súťaž na JMS), Arnold Classic Europe v Madride a juniorské majstrovstvá sveta v Mongolsku. Treba dodať, že na ME 2013 žien v Santa Susanne bola bronzová a na Grand Prix Ťumenskej oblasti strieborná.

Ale úspešná je už od roku 2010, v ktorom po prvý raz vyhrala svoju kategóriu na ME junioriek a stala som sa aj absolútnou juniorskou majsterkou Európy. Na tento titul nadviazala v roku 2011, keď ju vyhlásili za absolútnu juniorskú majsterku sveta, pričom na MS žien vybojovala bronz. Darilo sa jej aj v roku 2012. Stala sa juniorskou majsterkou Európy a na ME žien to bol znovu bronz, okrem toho triumfovala na ženských i juniorských majstrovstvách Slovenska.

Adela Ondrejovičová v roku 2014 už bude môcť štartovať iba medzi ženami, keďže vzhľadom na svoj vek opúšťa juniorskú kategóriu.

Lubomír Chochula