Magazín
Tatiana Piačková nie je so sebou spokojná
dátum: 15.11.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Juniorská slovenská reprezentantka v bodyfitness, 21-ročná Tatiana Piačková z Trenčína, ktorá súťaží v rámci SAKFST za klub VTJ Technika L. Mikuláš, nedávno navštívila Mozolani Trainings Fitness Club v Žiline, kde absolvovala kruhový tréning. Pri tejto príležitosti sme s ňou urobili interview.

Na snímke je Tatiana Piačková.

Z juniorského svetového šampionátu, ktorý sa konal v mongolskom hlavnom meste Ulanbátare, ste sa vrátili domov s bronzovou medailou. Ako hodnotíte tento svoj výsledok?
Na tieto majstrovstvá sveta som odchádzala s ambíciou získať niektorú z medailí, čo sa mi podarilo, takže s výsledkom som spokojná. Myslel som si, že budem štartovať v mojej kategórii do 163 cm, ale nakoľko som v nej bola prihlásená iba ja, zaradili ma do spoločnej open kategórie, kde som súťažila s vyššími pretekárkami. To ma trochu hendikepovalo, ako aj to, že Slovensko nemalo medzi rozhodcami žiadneho zástupcu. Zvíťazila Adela Ondrejovičová, ktorá bola fakt dobrá a triumf si zaslúžila.

Mongolsko nie je u nás vysnívanou destináciou. Čo ste si okrem medaily z tejto exotickej krajiny ešte odniesli?
Veľa nových skúsenosti. Myslela som si, že Mongolsku to bude hrozné a dosť komplikované, ale bola som príjemne prekvapená, ako výborne sa o nás postarali. Na hotel som prišli skoro ráno, ale hneď nás ubytovali a dokonca nám poskytli raňajky, čo bolo fajn, keďže sme s tým nepočítali. Mám aj veľa zážitkov. Na izbe som bývala s Dominikou Multáňovou a užili sme si – myslím si, že všetci z výpravy – veľa srandy. Jedine, čo mi prekážalo, bola zima. Nielen v meste, ale v hale, kde sa preteky konali. Dokonca nám tam museli priniesť veľké radiátory, aby sme neochoreli. Netradičné bolo aj to, že kým my sme na pódiu pózovali v plavkách, rozhodcovia sa na nás pozerali oblečení v zimných bundách...

Pred JMS ste sa zúčastnili prestížneho Arnold Classic Europe, kde ste v bodyfitness tiež získali bronz. Ktorú z týchto dvoch medailí si ceníte viac?
Arnold bol 9. 10., teda dva týždne pred juniorským „svetom“. Na tejto madridskej súťaži sa mi páčilo. Chcem sa tohto podujatia ešte niekedy zúčastniť, ale už lepšie pripravená. Bolo tam super. Najviac mi chutili proteínové tyčinky, ktoré boli skoro všade. Medailu z Arnoldu si cením viac, pretože tam bola ťažšia konkurencia.  

Pred jesennou sezónou ste si dali nejaké predsavzatia. Dosiahli ste všetko, čo ste chceli?
Nie som so sebou spokojná. Mám doma fotky spred roka, keď som išla na JMS do Budapešti. Tie fotky naznačujú, že vtedy som mala lepšiu formu ako teraz, čo ma mrzí. Pritom, keď som sa pripravovala vo fitku, zdalo sa mi, že svaly mám kvalitnejšie, že ich mám viac vyrysované, ale na pódiu to tak nevyzeralo.    

Keby ste mohli, zmenili by ste niečo v príprave?     
Nemala som objemovku. V januári, februári, marci a apríli som necvičila a nerobila som vôbec nič, veľa som pribrala a vážila som až 57 kg. Od mája som išla do diéty. Často som robila kardio, ale svaly sa tým kardiom ničia a nie sú také kvalitné. To je jedna vec, čomu to pripisujem a druhou je tá, že som nejedla toľko hovädzieho mäsa, skôr to boli ryby, ďalej som dosť nulkovala sacharidy, a  tak nečudo, že som bola vyšťavená.

Po pretekoch ste sa mohli konečne najesť...
Dominika i ja sme doma napiekli koláče a zobrali ich do Mongolska. Samozrejme, že po pretekoch sa po nich iba zaprášilo. Dopriali sme si jedlo tam i po návrate domov, ale už treba ten apetít brzdiť. Môj tréner Ing. Ľubomír Hečko ma upozorňoval, aby som si dávala pozor a veľmi nepribrala. Momentálne vážim 50 kg. Od 1. decembra chcem začať s objemovou prípravou.

Aké budú vaše najbližšie súťažné výzvy?
Mám najmä deficit v šírke chrbta, na tom musím popracovať. Aj preto si dám na jar súťažnú prestávku. Mojím hlavným cieľom bude štart na juniorských majstrovstvách sveta, ktoré by v roku 2014 mali by buď v Kanade, ale Brazílii. Medzi juniorkami môžem súťažiť ešte dva roky. Motiváciou pre mňa je to, stále sa zlepšovať, vyzerať lepšie, odstraňovať svoje nedostatky a posúvať sa dopredu. Bodyfitness sa mi páči, je to individuálny šport, v ktorom ide každý sám za seba a nič nedostane len tak.

Ľubomír Chochula   

Foto: Jaroslav Zbyňovec