Magazín
Pleváková bronzová, Lipovská 5. v Petrohrade
dátum: 13.11.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na aktuálne najlepšej a zároveň najprestížnejšej súťaži v bikiny fitness a kulturistike mužov v Rusku, Grand Prix Fitness House 2013, ktorá sa konala 10. novembra v Petrohrade štartovali medzi bikinárkami aj dve reprezentantky SAKST.

Tri najlepšie na Grand Prix House 2013, vpravo je bronzová Sabína Pleváková.

Úradujúca svetová šampiónka Sabína Pleváková potvrdila v Rusku, že je momentálne najlepšou slovenskou pretekárkou v bikiny fitness. V Petrohrade v open kategórii obsadila tretie miesto, keď ju zdolali len absolútna víťazka Amateur Bikini Olympia Oľga Putrovová a absolútna víťazka Arnold Classic Europe Svetlana Jereginová. Preteky boli štedro dotované. Víťazka zinkasovala 1350 €, druhá v poradí 900 €, tretia Pleváková si konto obohatilo o sumu 680 € a piata Lipovská dostala 570 €.

Pleváková je v roku 2013 veľmi úspešná. Vyhrala postupne tieto preteky: juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti, majstrovstvá Slovenska žien v Nitre, juniorské majstrovstvá Európy v Santa Susanne, Fitness Cup v Trenčíne (nominačná súťaž na MS žien), majstrovstvá sveta žien v Kyjeve, Veľká cena Dubnice (nominačná súťaž na JMS), Amateur Bikini Olympia v Prahe a juniorské majstrovstvá sveta v Mongolsku. Treba dodať, že na Mozolani Classic 3 v Žiline bola druhá a teraz na Grand Prix Fitness House získala bronz.

Nestratila sa ani Denisa Lipovská, ktorú v Petrohrade klasifikovali na 5. mieste.