Magazín
Andreja Mozolániho ocenil minister Čaplovič
dátum: 12.11.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Bývalého majstra sveta a Európy v kulturistike, v súčasnosti žilinského trénera a organizátora športových súťaží, Andreja Mozolániho spolu s ďalšími úspešnými trénermi mládeže ocenil 7. 11. minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Dušan Čaplovič.

Andrej Mozoláni s ministrom Dušanom Čaplovičom. Foto: archív

Bolo to ocenenie za osobný a iniciatívny prístup pri príprave športovcov, za podiel na úspešnej športovej reprezentácii a propagácii Slovenska na medzinárodných podujatiach organizovaných doma i v zahraničí.

Dvaja zverenci Andreja Mozolániho si v ostatnom období siahli na zlato. „Koncom roka 2012 sa Norbert Zajac stal juniorským majstrom sveta v kulturistike a v máji 2013 získala Barbora Sečkárová-Bunčáková titul absolútnej majsterky Európy vo fitness. Nie je to však len o trénerstve. Každoročne organizujeme prestížnu súťaž Mozolani Classic a nebude tomu inak ani v roku 2014, keď po prvý raz v histórii slovenskej kulturistiky pripravíme preteky pre profesionálov, čím toto podujatie posunieme o level vyššie. Nezabúdame však ani na veci, ktoré oslovujú širokú verejnosť. Momentálne organizujeme 8. ročník celoslovenskej súťaže v chudnutí. Tento projekt budeme realizovať aj formou náučných videí, seriálu, ktorý sa bude vysielať cez regionálne, ale aj celoslovenské nosiče, prostredníctvom webových portálov i televízie.“

Andrej Mozoláni dostal ponuku zo Slovenskej asociácie kulturistiky, fitness a silového trojboja byť reprezentačným trénerom v kulturistike. „Môžem to potvrdiť. Nechal som si čas na rozmyslenie. Do konca roka sa rozhodnem, či túto ponuku prijmem, alebo nie. Budem zvažovať, či si svoje časové možnosti dokážem rozdeliť tak, aby som sa plnohodnotne mohol venovať všetkým činnostiam,“ podotkol Andrej Mozoláni.

Ľubomír Chochula