Magazín
Kokos vám môže reštartovať telo
dátum: 30.11.-1 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Kokos je jedným z najväčších zázrakov prírody, čo sa týka prínosu pre namáhaný i pohodlný ľudský organizmus. Nezáleží na tom, ako ste fyzicky zdatný, kokos vám môže doslova reštartovať telo.

Kokosová škrupina je prírodný filter vody. Tejto vode trvá až deväť mesiacov, kým sa dostane cez hrubú a na vlákna bohatú škrupinu. Z toho vyplýva, že voda obsiahnutá v tomto ovocí je dokonale čistá a sterilná. Kokosová šťava je aj z tohto dôvodu takmer identická s krvnou plazmou, ktorá tvorí 55% ľudskej krvi. Zvyšok, 45% našej krvi, tvorí hemoglobín, ktorý je transformovaný z „krvi“ rastlín – chlorofilu. Veľmi jednoducho povedané, ak vypijeme džús tvorený 55% z kokosovej šťavy a 45% z tmavozelenej bio šťavy, tak sami sebe dodáme dokonalú transfúziu.

Priemerný mladý kokos obsahuje maximálne 150 kalórii a poskytuje zhruba 20% požadovanej dennej dávky vápnika, 2 gramy vlákniny, 2 gramy proteínov, 15 gramov cukru a 3 gramy nasýtených tukov. Kokosová šťava obsahuje taktiež väčšinu spektra vitamínu B a vitamín C. Voda z mladých kokosov býva dokonca v krízových situáciach používaná ako náhrada za glukózu.

Mladé kokosy obsahujú vo svojom vnútri veľmi mäkkú dužinu, ktorá sa dá veľmi jednoducho nabrať na lyžičku. Táto dužina obsahuje nepoškvrnené a surové nasýtené tuky. Táto výživa má pozoruhodnú vlastnosť obnovovať ľudské tkanivo a mužské pohlavné tekutiny.

Mladé kokosy však u nás bohužiaľ zoženiete len veľmi ťažko. Ak sa však ocitnete v niektorej z tropických krajín, nemali by ste premeškať možnosť zjesť denne obsah aspoň jedného kusu kokosového orecha. Majú až zázračnú liečivú schopnosť.

-mif-