Magazín
Adelu Ondrejovičovú na Sibíri porazil iba jej vzor
dátum: 04.11.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenská reprezentantka v bodyfitness Adela Ondrejovičová zakončila rok 2013 úspešným vystúpením na pretekoch Grand Prix Ťumenskej oblasti v ruskom sibírskom meste Ťumen, kde v kategórii bodyfitness našla iba jednu premožiteľku. Zdolala ju len ruská pretekárka Julia Ušakovová, ktorá je pre ňu vzorom.

Pred odletom do Ruska zavesila Ondrejovičová na svoj facebook aj toto: „Bude to najťažšia súťaž. Na pódiu sa postavím vedľa svojho dlhoročného vzora. Keďže tam budem úplne sama, mam trochu obavy, ale dúfam, že to zvládnem. Ešte sa chcem poďakovať všetkým, ktorí stáli pri mne, pomáhali mi a držali mi palce počas celého roka.“ A po pretekoch poznamenala toto: "Bola to vydarená rozlúčka s rokom 2013."

Ondrejovičovú do Ruska pozval Jevgenij Koltun, mimochodom je to tréner Ušakovovej, počas IFBB svetového šampionátu žien v ukrajinskom Kyjeve, na ktorom Adela zvíťazila v kategórii do 168 cm. Vtedy Ušakovová bola druhá nad 168 cm.

Ondrejovičová je nevídaný talent v bodyfitness. V tomto roku vyhrala tieto preteky: juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti, majstrovstvá Slovenska žien v Nitre, Mozolani Classic 3 v Žiline, juniorské majstrovstvá Európy v Santa Susanne - tu získala aj absolútne prvenstvo, Fitness Cup v Trenčíne (nominačná súťaž na MS žien), majstrovstvá sveta žien v Kyjeve, Veľká cena Dubnice (nominačná súťaž na JMS), Arnold Classic Europe v Madride a juniorské majstrovstvá sveta v Mongolsku. Treba dodať, že na ME 2013 žien v Santa Susanne bola bronzová a na Grand Prix Ťumenskej oblasti strieborná.

Autor: Ľubomír Chochula