Magazín
Zlatá žatva na JMS v Mongolsku
dátum: 28.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na IFBB majstrovstvách sveta juniorov, junioriek a Masters v mongolskom Ulanbátare (šampionát sa konal 25. – 27. 10.) zaznamenali reprezentanti SAKFST veľký úspech. Domov sa slovenská výprava vrátila s tromi zlatými medailami, jedným striebrom a jedným bronzom.

Na snímke je Sabína Pleváková.

Sabína Pleváková

Na mongólskom pódiu potvrdila, že je to momentálne najlepšia amatérska bikiny fitneska. Na JMS získala podľa očakávania zlato. V tomto roku už vyhrala tieto preteky: juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti, majstrovstvá Slovenska žien v Nitre, juniorské majstrovstvá Európy v Santa Susanne, Fitness Cup v Trenčíne (nominačná súťaž na MS žien), majstrovstvá sveta žien v Kyjeve, Veľká cena Dubnice (nominačná súťaž na JMS), Amateur Bikini Olympia v Prahe a juniorské majstrovstvá sveta v Mongolsku. Treba dodať, že na Mozolani Classic 3 v Žiline bola druhá.

Na snímke je Adela Ondrejovičová.

Adela Ondrejovičová

Je to "továreň" na úspechy. Nič iné ako zlato sa od nej na JMS neočakávalo. V Mongolsku absolútne s prehľadom zvládla úlohu favoritky a v kategórii bodyfitness získala svetový juniorský titul. V tomto roku už vyhrala tieto preteky: juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti, majstrovstvá Slovenska žien v Nitre, Mozolani Classic 3 v Žiline, juniorské majstrovstvá Európy v Santa Susanne - tu získala aj absolútne prvenstvo, Fitness Cup v Trenčíne (nominačná súťaž na MS žien), majstrovstvá sveta žien v Kyjeve, Veľká cena Dubnice (nominačná súťaž na JMS), Arnold Classic Europe v Madride a juniorské majstrovstvá sveta v Mongolsku. Treba dodať, že na ME 2013 žien v Santa Susanne bola bronzová.  

Na snímke je Dominika Multáňová.

Dominika Multáňová

V Mongolsku sa stala juniorskou svetovou šampiónkou vo fitness, čím potvrdila svoju výnimočnosť v tomto športe. V tomto roku vyhrala tieto preteky: majstrovstvá sveta žien v Kyjeve, Veľká cena Dubnice (nominačná súťaž na JMS), Arnold Classic Europe v Madride a juniorské majstrovstvá sveta v Mongolsku. Treba dodať, že na Fitness Cupe v Trenčíne bola druhá.

Ostatní

V kategórii klasická kulturistika si Tomáš Grib vybojoval striebro a v kategórii bodyfitness získala bronz Tatiana Piačková. V kategórii Masters malo Slovensko v ohni dvoch zástupcov – Róbert Baboš skončil šiesty (50 – 59 rokov, nad 80 kg) a Iveta Vaneková obsadila 5. miesto (bodyfitness).

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Na snímke je Tatiana Piačková.

Na snímke je je Tomáš Grib.

Na snímke je Róbert Baboš.

Na snímke je Iveta Vaneková.