Magazín
Z Mongolska chceme zlato, medailové ciele
dátum: 24.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovensko môže reálne na IFBB majstrovstvách sveta vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness junioriek a kulturistike i klasickej kulturistike juniorov (podujatie sa uskutoční 25. až 27. októbra v mongolskom Ulanbátare) pomýšľať na niekoľko cenných medailí.

Na snímke je Sabína Pleváková, ktorá 19. 10. vyhrala svoju kategóriu na amatérskej Olympii v Prahe.

Ešte nikdy sa nestalo, aby na juniorský "svet" išli zo Slovenska tri čerstvé svetové šampiónky v ženskej kategórii – Dominika Multáňová (fitness), Adela Ondrejovičová (bodyfitness) a Sabína Pleváková (bikiny fitness) – ktoré vekom ešte spadajú do tej juniorskej... Tieto tri dievčatá získali zlato na IFBB MS žien 15. septembra v Kyjeve.


Reprezentačný tréner Peter Meško: "To je unikát. Mojím želaním je, aby sa všetky tri vrátili z juniorských majstrovstiev sveta v Mongolsku znovu so zlatom. Očakávam od nich, že by sa im to mohlo podariť. Samozrejme, vždy sa niečo môže stať, ale verím, že všetci nominovaní pretekári, či už baby Adela Ondrejovičová, Sabína Pleváková, Dominika Multáňová, Tatiana Piačková (bodyfitness) alebo Tomáš Grib (klasická kulturistika) budú mať formu na to, aby získali nejakú medailu."

Sabína Pleváková: "Nikdy si ani majsterka sveta nemôžete byť istá, ako to dopadne. Dúfam, že sa dostanem do finálovej šestky. Budem bojovať zo všetkých síl. Urobím všetko pre to, aby som na JMS v Mongolsku potvrdila, že juniorský európsky titul v Santa Susanne i svetové zlato medzi ženami v Kyjeve neboli náhodné."

Tomáš Grib: "Neviem, aká bude na svetovom šampionáte juniorov konkurencia, ale medaila by ma určite potešila."

Nominovaní pretekári SAKFST:

Dominika Multáňová (fitness), Adela Ondrejovičová, Tatiana Piačková (bodyfitness), Sabína Pleváková (bikiny fitness), Tomáš Grib (klasická kulturistika)

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs