Magazín
Aktuálny rozhovor so Sabínou Plevákovou pred San Marino Pro
dátum: 20.11.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenská pretekárka v kategórii Pro Bikini SABÍNA PLEVÁKOVÁ sa pripravuje na svoju druhú profesionálnu súťaž v kariére. Pro debut na EVLS Prague Pro 2017 jej síce nevyšiel podľa predstáv, ale to je už minulosť, teraz má pred sebou novú aktuálna výzvu San Marino Pro 2017 (26. 11.).

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Ako napreduješ v príprave na San Marino Pro, kedy si ju začala a či si niečo zmenila oproti tej na EVLS? Ako vyzerá tvoj tréning a strava? Aké doplnky berieš?

Takže súťaž mám o niekoľko dní a pravdu povediac sama som zvedavá, ako to bude vyzerať. Urobila som pár zmien, tréningový split ostal 3+1 , konkrétne prvý tréningový deň ráno kardio hodinu a popoludní ramená + biceps + triceps + brucho, druhý tréningový deň nohy – snažila som sa držať ich viac silové a vypustiť supersérie/vypaľovacie 'ľahké' cviky, ktoré som používala na záver tréningu vždy a sama som zvedavá, ako to na pódiu bude vyzerať teraz, tretí tréningový deň chrbát + brucho + 30 minút kardio. Čo sa 'vršku' týka, na tom som moc v tréningu nemenila, to ostalo, snažila som sa sústrediť viac na brucho, ktoré je moje veľké mínus. Čo sa týka stravy, snažila som sa nabehnúť na dlhodobejšie udržateľný systém, dá sa povedať, že som zvýšila kalorický príjem a hlavne rozšírila svoj jedálniček o množstvo surovín. Čo sa doplnkov týka, tak tam sa moc nezmenilo, užívam doplnky od Extrifitu. Ako spalovač, ale aj ako predtréningovku som užívala thermogel, užívala som bcaa instant – pretože už mi fakt chýba sladké a nevedela som sa týchto bcaa momentálne vzdať. Samozrejme Vitamin C a už aj našu novinku rybí tuk. Počas refeedov som si vždy dopriala breaky a exxe tyčinky...

Bude tvoja forma lepšia ako v Prahe?

Svoju formu vždy hodnotím až po súťaži, ťažko povedať teraz, na každej súťaži som vyzerala inak. Záleží nielen na celej príprave, ale veľmi veľa spraví posledný týždeň a samotná superkompenzácia, ktorú chcem taktiež trochu oproti Prahe zmeniť.

V Prahe si bola na pódiu trochu vystrašená, resp. asi si zaplatila nováčikovskú daň v Pro Bikini, čo sa môže stať každému, ale ako tomu teraz predísť, aby sa to neopakovalo?

Myslím, že už to bude omnoho lepšie. Som viac pripravená psychicky, nerobím si taký stres ako pred prvou súťažou. Takže by to malo byť lepšie. Už večer v Prahe som nastúpila v lepšej pohode ako dopoludnia a bol to veľký rozdiel. Taktiež si vravím, že horšie ako v poslednej vyvolávačke sa už nedá skončiť, takže všetko zlé je na niečo dobré.

Aký je tvoj dlhodobejší športový cieľ?

Momentálne toto všetko beriem ako štart niečoho nového, v pokoji a s väčšou rozvahou, a tak sú aj plánované tieto štarty. V roku 2018 chcem určite štartovať a chcem určité zmeny. Verím, že ešte sa mám kam posunúť a chcem to skúsiť. Sú súťaže, na ktoré sa túžim dostať a postaviť sa na pódia, ktoré som vždy len sledovala z domu. Preto aj ostávam v IFBB Pro a neodradil ma ani výsledok z Prahy. Ľutovala by som, keby som to neskúsila. Chcela som ísť na tieto pódia a tak isto stále chcem aj pokračovať. Beriem to ako určitý vývoj a to, že sa mám ešte čo učiť. Snažím sa zbierať nové skúsenosti. Nemusí to mať však vývoj ako v amatéroch, s tým som zmierená, no pokiaľ ma to bude ešte ťahať na pódia, chcem to skúsiť.

Si vynikajúca športovkyňa, ale vieš aj niečo iné, veď si absolventka konzervatória v odbore hra na priečnu flautu. Venuješ sa tomu aspoň občas?

Áno, a čoraz viac. Keď som začínala so športom, bolo to hobby, ktoré sa dnes dostalo na miesto mojej práce/ povinnosti a už to nie je len hobby a aj preto sa opäť často vraciam k hudbe, sama pre seba a len pre radosť.

Určite sleduješ dianie na amatérskej scéne. Čo hovoríš na svoje nasledovníčky?

Myslím, že na Slovensku je veľa talentovaných pretekárok, nielen s výbornou formou, ale aj zaujímavých, charizmatických žien, čomu odpovedajú stále tie najlepšie priečky na medzinárodných súťažiach. Je dobré, že sa tento rok vymenili mená na štartovných listinách a na jeseň dostali šancu aj ďalšie talentované dievčatá.

O mesiac sú tu Vianoce. Čo u vás nesmie chýbať na štedrovečernom stole, spievate si aj koledy a aký darček doteraz ťa pod vianočným stromčekom najviac potešil? A po čom túžiš teraz?

Vianoce milujem. Nie kvôli darčekom, ale kvôli tej atmosfére, rozsvietenom stromčeku, plnému stolu, rozprávkam... a to všetko u nás nesmie chýbať. Rada varím a na Vianoce si vždy užijem jedlo aj ja. Určite u nás nesmie chýbať modlitba pred štedrovečernou večerou, oblátky s medom, vianočná kapustnica s domácimi klobáskami a posúchom, losos s tagltiatelle a samozrejme koláče. Vždy pečiem medovníky, štrúdľu s makom a višňami a nejaké rezy podľa nálady a chuti. Čo sa týka darčekov ani neviem, už dlhšiu dobu si na Vianoce nič nedávame. Jedno moje želanie je mať naozaj pokojné Vianoce a čas pre blízkych.

Ani sa nenazdáme a vstúpime do roku 2018. Čo si želáš?

Ani neviem. Nedávam si predsavzatia a ani si nič na Nový rok neželám. Myslím, že je to len číslo, aby sme mali pojem o bežiacom čase, ale všetko beží ďalej a vždy súvisí s tým čo sme urobili 'včera'.

Sabíne ďakujeme za rozhovor a želáme jej, aby to na San Marino Pro 2017 rozbalila v plnej paráde a dosiahla taký výsledok, s ktorým bude spokojná. Sabča, držíme ti palce!

Autor: Ľubomír Chochula