Magazín
Rozhovor s predsedníčkou GTK
dátum: 23.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Predsedníčku Gymnasticko-trampolínového klubu Žilina pri ZŠ Karpatská Ingrid Frnčovú veľmi potešil úspech členky tohto klubu Sáry Dydi, ktorá na majstrovstvách Európy v detskom fitness získala striebornú medailu.

Na snímke je Sára Dydi.

Hoci Sára nezískala zlata, som veľmi rada, že sa jej podarilo obhájiť striebornú medailu, ktorú si vybojovala už predtým na tohtoročných majstrovstvách sveta v Srbsku. Na "Európe" v Budapešti podala veľmi dobrý výkon. Dúfam, že bude naďalej tak pokračovať a dosahovať možno ešte lepšie výsledky.

Sára sa venuje športovej gymnastike i fitness.

Pre Sáru je základom gymnastika, v ktorej sa zúčastňuje svojich súťaží a dosahuje pekné výsledky. Fitness je podporný šport. Z hľadiska fitness je výhodou, že robí gymnastiku, akrobaciu, posilňovacie veci. Potom stačí spraviť vhodnú choreografia pre fitness a je pripravená ísť súťažiť .

Máte v klube ďalší podobný detský fitness talent?

Myslím si, že áno. Druhou nádejou je Viktória Ondričková, ktorá je o rok mladšia ako Sára. V budúcom roku, ak jej dobre vyjde sezóna a zlepší sa, mohla by byť druhou reprezentantkou zo Žiliny v detskom fitness.

Aký je záujem o pohybovú aktivitu detí v Žiline z vášho pohľadu?

Čo sa týka základnej pohybovej aj rekreačnej aktivity, tak záujem je dosť veľký. Deti chodia do telocvične rôzneho veku, už od troch rokov. Z týchto detí, ktorí chodia pravidelne a rodičia ich v tom podporujú, vyberáme tie natalentovanejšie. Potom sa deti rozhodnú, či chcú pokračovať v gymnastike alebo dajú prednosť fitness. Náš klub sa venuje aj akrobatickému tancu. Rada by som sa poďakovala ZŠ Karpatská i Rastislavovi Martincovi.

V apríli tohto roku sa v Žiline v rámci podujatia Mozolani Classic 3 uskutočnil slovenský šampionát v detskom fitness. Chcete organizovať súťaže v detskom fitness aj vy?

Určite áno, veď sme to predtým, ako som odišla na materskú dovolenku, robili. Najskôr to bol Wellness víkend (gymnastika a fitness), potom Wellness deň (fitness). Na budúci rok sa mi skončí materská dovolenka. Počítam s tým, že ak bude dostatok sily, energie i záujmu, tak možno v septembri 2014 by sme znovu mohli v Žiline zorganizovať fitness súťaž Wellness deň.

Aká je spolupráca s reprezentačnou trénerkou v detskom fitness Ankou Mozoláni?

Skvelá. Máme veľmi úzku spoluprácu. Považujem za veľké plus, že je zo Žiliny, a tak môže osobne kontrolovať a pomáhať našim dievčatám. Chcela by som sa jej hlavne poďakovať za to, že sa obetovala a venuje sa detskému fitness vo svojom voľnom čase. Svojej funkcie sa zhostila vynikajúco.

Tri týždne pred ME v Budapešti sa v Žiline konalo reprezentačné sústredenie v detskom fitness. Ako to hodnotíte?

Deti sú naša budúcnosť. Gymnastickú časť absolvovali v GTK pri ZŠ Karpatská, kde mohli cvičiť na odpružených podlahách, ale veľmi dobré podmienky mali dievčatá aj v Mozolani Trainings Fitness Clube. Toto sústredenie hodnotím veľmi pozitívne. Splnilo svoj účel, o čom svedčí to, že sme na európskom šampionáte v detskom fitness vyhrali Pohár národov.

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs