Magazín
Bude Jakub Prokop štartovať na MS mužov?
dátum: 26.10.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Strieborný medailista kategórie kulturistika do 83 kg na 37. ročníku Tatranského pohára JAKUB PROKOP má ambíciu získať nomináciu na IFBB Majstrovstvá sveta v Benidorme (uskutočnia sa 4. - 6. 11.).

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Na Tatranskom pohári v Prešove (22. 10. 2017) vyzeral Jakub Prokop oveľa lepšie ako tri týždne predtým na ostatnom reprezentačnom zraze. „Najmä posledné dva týždne som zabral, veľmi som sa zlepšil a podarilo sa mi znížiť váhu o 5,5 kg. Dokonca na Tatranskom pohári som navážil 60,2 kg. So svojou formou i umiestnením (2. miesto) som bol spokojný, nakoľko som štartoval v kategórii kulturistika do 83 kg. Na druhej strane, ešte to nebolo stopercentné, horná časť tela sa mi celkom páčila, ale potrebujem viac vysekať nohy, na čo sa teraz spolu s mojím trénerom Dušanom Ďubekom zameriavame. Robíme maximum pre to, aby to lepšie vyzeralo ako na Tatranskom pohári. Zmenili sme tréningový plán, cvičím dvojfázovo a nohy trénujem každý druhý deň. Dopoludnia mám ťažší tréning a popoludní ľahší, v tomto režime budem pokračovať, ale ak by toho na mňa bolo veľa, v sobotu si dám voľno. Čo sa týka stravy, pred Tatranským pohárom som znížil sacharidy na nulu, potom som sa vrátil na 25 až 30 g denne, čerpal som ich z ryže a momentálne som pár dní znovu na nule. U mňa to tak funguje, že musia byť aj nulky. Bielkoviny si nepočítam, ich zdrojom sú kuracie mäso, vaječné bielka, ryby a proteín. Okrem proteínu beriem z doplnkov výživy aj bcaa, veľa glutamínu, tribulus a arginín. Som spokojný so značkami Mega Pro a ATP Nutrition,“ poznamenal Jakub Prokop, pre ktorého bol Tatranský pohár len treťou súťažou v kariére. Ak bude štartovať na MS v Benidorme, má jasný cieľ. „Pred dvomi rokmi sa mi ani nesnívalo, že by som sa mohol dostať na MS, ani o 2. mieste na Slovensku, je to pre mňa veľký skok, ale ak už na svetovom šampionáte budem štartovať, dám do toho všetko, vydám zo seba maximum a zabojujem o čo najlepší výsledok,“ dodal 27-ročný Jakub Prokop, ktorý so súťažnou kulturistikou začal pred štyrmi rokmi, pričom cvičí už viac ako desať rokov.

Bývalý vynikajúci kulturista, v súčasnosti skúsený tréner a špičkový odborník Dušan Ďubek na margo svojho zverenca povedal: „Kubova forma na Tatranskom pohári bola celkom slušná, ale ešte je tam nejaká rezerva do MS. Keď ešte viac prepracuje svalstvo nôh, čiže viac ich vyrysuje a bude mať na stehnách väčšiu hĺbku, tak jeho šance na MS v kategórii do 60 kg vidíme ako dosť dobré. Nemyslím si, že na medailu, ale Kubo je dobre stavaný na kategóriu do 60 kg. Ale ako som spomínal, teraz, keď graduje diéta, musí zlepšiť spodok, teda predné a zadné stehná, lebo hore je na európskej i svetovej úrovni pre kategóriu do 60 kg. Verím, že formu sa nám podarí vyladiť čo najlepšie. Našťastie Kubo je disciplinovaný v strave a zodpovedný v tréningu, v tomto smere nemám obavu...“

Pozn.: Na stránke www.ifbb.com v rámci Inspection report MS 2017 v Benidorme figuruje ako najnižšia kategoria v kulturistike tá do 65 kg, čiže Jakub Prokop by zrejme na 'svete' musel štartovať v tejto kategórii, ak sa teda niečo nezmenilo.

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (7)