Magazín
Aký bol Dynamic Cup v Dolnom Kubíne?
dátum: 25.10.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Pohárová súťaž v kulturistike, klasickej kulturistike, mens physique a bikiny fitnes pod názvom Dynamic Cup sa konala v sobotu 21. 10. v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne. Podujatie z poverenia VV SAFKST zorganizoval FC Dynamic D. Kubín v spolupráci s Mestom D. Kubín.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Absolútnym víťazom v kulturistike sa stal Peter Tatarka, ktorému trofej odovzdal riaditeľ súťaže Peter Kokoška, vľavo je Tatarkov vyzyvateľ Jakub Vilímek.

Pre riaditeľa súťaže Petra Kokošku a jeho organizačný tím to bola skúška ohňom, ale 'Kokoškovci' v nej obstáli. Boli to zaujímavé a organizačne dobre zvládnuté preteky, ktoré sa uskutočnili v dôstojných priestoroch, pričom fanúšikovia v hľadisku vytvorili pretekárom super kulisu. Škoda iba toho, že Michal Kertés a Michal Zaukolec nemohli súťažiť, nepustili ich na súťažné pódium, lebo neboli zapísaní v zozname registrovaných, hoci podľa nich sa registrácie zúčastnili, to je už teraz jedno, ale táto chyba trochu pokazila dojem. Voľba dejiska Dolný Kubín však bola správna, lebo aj Orava si opäť raz zaslúžila vidieť súboje kulturistov, physikov a bikiny fitnesiek. Boli to prvé preteky pre mužov a ženy v jesennej sezóne 2017 a konali sa deň pred Tatranským pohárom.

V kulturistike do 85 kg Jakub Vilímek (od posledného reprezentačného zrazu sa dosť zlepšil) porazil Miroslava Škadru, v kulturistike nad 85 kg Peter Tatarka (bol výborne pripravený) zdolal majestátneho Michala Križánka, v klasickej kulturistike do 180 cm zaslúžene triumfoval Filip Ďurica, v klasickej kulturistike nad 180 cm vyhral Tomáš Sentinek (dobrá forma), v mens physique do 175 cm v tesnom súboji zvíťazil Branislav Kundráč (druhý skončil Patrik Spodniak), v mens physique nad 175 cm sa v ešte vyrovnanejšom súboji prvých troch tešil z víťazstva Ivan Ščibravý (druhý Adam Csik, tretí Filip Olšavský), v bikiny fitnes do 165 cm skončila na prvom mieste Janka Medunová (dýchali jej na chrbát Nikoletta Šubová a Veronika Turčanová) a v bikiny fitness nad 165 cm nenašla premožiteľku Olívia Čambalová.

V absolútnom porovnávaní kulturistov vyhral podľa očakávania PETER TATARKA.

Kompletné výsledky Dynamic Cupu v Dolnom Kubíne:

KULTURISTIKA DO 85 KG

KULTURISTIKA NAD 85 KG

Absolútny víťaz v kulturistike: PETER TATARKA

KLASICKÁ KULTURISTIKA DO 180 CM

KLASICKÁ KULTURISTIKA NAD 180 CM

MENS PHYSIQUE DO 175 CM

MENS PHYSIQUE NAD 175 CM

BIKINY FITNES DO 165 CM

BIKINY FITNES NAD 165 CM

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (10)