Magazín
Križánek túži po Olympii, najbližšia veľká výzva Arnold Classic
dátum: 18.10.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Dvadsaťsedemročný kulturista Michal 'Križo' Križánek absolvoval v tomto roku päť súťaží, z ktorých štyri vyhral a raz skončil druhý. Tento slovenský ťažkotonážnik si na svoje konto pripísal víťazstvo aj pred 17 dňami na EVLS Prague Amateur v kulturistike nad 100 kg.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Michal Križánek ako víťaz EVLS Prague Amateur v kulturistike nad 100 kg.

„Na EVLS som bol so svojou formou najspokojnejší, tam som bol najviac vysušený, ale samotná prípravy bola trochu zložitejšia, lebo som na ňu mal len mesiac a pol. Našťastie som to stihol urobiť do dobrej kvality,“ podotkol Michal Križánek, ktorý síce cvičí 12 rokov, ale až v roku 2017 sa začal pripravovať na súťaže.

Jeho bilancia v roku 2017 je ojedinelá a úžasná zároveň. V jarnej sezóne triumfoval na Extrifitslovakia Cupe, majstrovstvách Slovenska, Amix Patriot Cupe, striebornú medailu získal na Diamond Cupe Ostrava a v jesennej sezóne si vybojoval zlato na EVLS Prague Amateur (30. 9.) v kulturistike nad 100 kg.

„Príprava na EVLS sa trochu líšila od tých predošlých. Mesiac pred súťažou, okrem posledného týždňa, som absolvoval dve fázy tréningy. Trénoval som systémom 6+1. Pondelok až piatok to boli dvojfázové tréningy, v sobotu iba jedna fáza a v nedeľu som si doprial oddych. V pondelok som cvičil ráno kvadricepsy a večer šírku chrbta, v utorok ráno hrudník a večer triceps, v stredu ráno ramená + biceps a večer hamstringy + lýtka, vo štvrtok hrúbku chrbta a potom som znovu celý cyklus zopakoval. Čo sa týka stravy, denne som prijímal 100 až 150 g sacharidov, ktoré som čerpal z ryže, a 400 až 500 g bielkovín, ktoré som čerpal hlavne z kuracieho mäsa, tvarohu, rýb, ale zdrojom bielkovín boli aj vajíčka a proteínové nápoje.“

Takto Michal Križánek vyzeral 17. 10. 2017.

Trénerom Michala Križánka je Alexander Hlobík, na ktorého jeho zverenec nedá dopustiť. „Šano je vynikajúci tréner, veľmi dobre sa vyzná do kulturistiky, vždy mi vie poradiť a správne to nastaviť, aby moja forma mohla byť čo najlepšia. Spolupracujeme už rok a som s ním veľmi spokojný, všetko konzultujeme a ak je nejaký problém, hneď to vyrieši. On mi pomáha vo všetkom, nielen, čo sa týka tréningov a stravy, stará sa o mňa príkladne, za čo mu ďakujem,“ poznamenal Michal Križánek, ktorý sa netají túžbou prestúpiť medzi profesionálov, ale má záujem len o takú Pro kartu, ktorá mu umožní bojovať o postup na Mr. Olympia.

„Po skončení jesennej sezóny si dám objemovú prípravu s cieľom kvalitne sa pripraviť na jeseň 2018 a na súťaž Arnold Classic Europe. Profi ambície mám, ale najskôr potrebujem nabrať čistú svalovú hmotu aspoň 10 kg a to potrvá nejaký čas. Momentálne vážim 110 kg, pričom na súťažiach mávam okolo 106 kg. V budúcnosti by som sa však rád kvalifikoval na Mr. Olympia,“ dodal Michal 'Križo' Križánek.

Autor: Ľubomír Chochula