Magazín
Rado Filip sa predstaví na Diamond Cupe
dátum: 10.10.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Jeden z členov Yamamoto Teamu, kulturista Radoslav Filip chcel po roku znovu štartovať na Olympia Amateur v San Maríne, ale vzhľadom na rozchod IFBB a NPC IFBB Pro League musel zmeniť svoje plány? Svoju prípravu teraz smeruje na Diamond Cup.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Ktorý z Diamond Cupov si si vybral?

To ešte presne neviem, buď sa postavím na stage súťaže Diamond Cup Miláno (24. - 25. 11.) alebo to bude Diamond Cup Atény (19. 11.). Momentálne to vyzerá skôr na Miláno, ale definitíva padne začiatkom novembra, keď budem posielať prihlášku na preteky. Hoci neviem, aká bude konkurencia, mojou ambíciou je postup do finále v kategórii kulturistika do 100 kg, v akej som doteraz nikdy nesúťažil. Vlani to bolo do 90 kg. Inak, ak budem mať formu, nevylučujem, že budem štartovať aj na Tatranskom pohári v Prešove (22. 10.), hoci to bude tak trochu z tréningu. Na týchto pretekoch bude mať aj jedného juniora v klasickej kulturistike.

Ako sa pripravuješ?

Celý rok trénujem na sto percent, nemám ľahší režim, akurát v strave sa nedá byť striktný celý rok, to by viac uškodilo, ako pomohlo, sem-tam si doprajem pohodičku, kino, dobré jedlo... Trénujem často, niekedy aj 6x týždenne a 2x denne. Radšej mám dva silové tréningy ako nejaké prehnané kardio, ktoré robím len výnimočne, úplne mi stačí 15 minút. Každý tréning je iný, keď na niečo prídem, niečo mi napadne, niečo si prečítam, hneď to odskúšam, ako na to telo reaguje. A telo reaguje dobre, nalepil som svalovú hmotu, zlepšil som ramená, lýtka a ďalšie časti. Tvrdý tréning v kombinácii s dobrou výživou a dostatočným spánkom prináša výsledky. Čo sa týka stravy, denný príjem: bielkoviny okolo 3 g na kg telesnej váhy, sacharidy v prípade nízkosacharidových dní 50 až 100 g, v prípade vysokosacharidových dní 350 až 450 g, tuky od 50 do 110 g.

V lete si navštívil Ameriku. Čo ti to dalo?

Dalo mi to veľmi veľa. Amerika bola mojím veľkom snom a cieľom odvtedy, ako som sa začal venovať kulturistike. Navštíviť najznámejšie fitnescentrum sveta Gold's Gym, byť v mekke bodybuildingu, to bol obrovský zážitok. Do Ameriky sme odleteli koncom júla a zostali sme tam skoro tri týždne až do 8. augusta. V Los Angeles sme prežili neuveriteľných desať dní, v úžasnom Las Vegas sme sa zdržali dva dni, ale učarovalo nám tiež San Francisco s Golden Gate a navštívili sme sa aj národné parky. Všade bolo super, ale keby som si mal vybrať, kde chcem zostať, asi by vyhralo Los Angeles s Venice Beach, kde to stále žije. Do Ameriky by som sa rád vrátil, ale radšej na nejaké pracovné víza trebárs na pol roka, pričom keby to bolo spojené napríklad s prácou osobného trénera, bolo by to top.

Tá Amerika ťa asi stála dosť peňazí, nebolo to rozumnejšie vraziť do prípravy?

Stálo to za to, nedá sa to opísať, čo všetko som zažil a videl. Roky som si na to šetril. Nemožno kulturistike obetovať všetko a vlastne ani nežiť, treba si plniť aj svoje sny a ciele. Získal som nové skúsenosti, spoznal som nových ľudí a verím, že to v budúcnosti zúročím, lebo na všetko sa nedá pozerať len cez peniaze. Na druhej strane, kulturistika je finančne náročný šport. Som veľmi rád, že na doplnky výživy mám vynikajúceho sponzora Yamamoto Nutrition, s ktorým som veľmi spokojný. Samozrejme, uvítal by som ďalšieho sponzora, ktorý by mi pomohol znížiť cestovné a iné náklady.

Si trénerom aktuálneho majstra Európy v masters Mareka Ledera. Ako vidíš jeho šance na Majstrovstvách sveta 2017 v Benidorme?

Marek mi po jarnej sezóne 2017 povedal, že sa necítil na to štartovať aj na jeseň, že je síce psychicky motivovaný, ale telo má dosť vyčerpané. Navrhol som mu, aby si oddýchol a predpísal som mu objemovú stravu. Marek je veľmi disciplinovaný, dodržiava všetko, čo mu napíšem a po nejakom čase držaní tej objemovej strane zistil, že sa svaly začali ozývať. Momentálne vyzerá brutálne, každým dňom je lepší, je plnší a ostrý, ale musíme dať pozor, aby sme neprepálili hmotu. Verím, že do finálovej šestky na MS sa dostane a potom sa uvidí...

Máš vysokoškolské vzdelanie, si inžinier, chceš sa uberať týmto smerom alebo skôr si zarábať na živobytie ako osobný tréner?

Vyštudoval som riadenie bezpečnostných systémov, ochrana osob a majetku, ale v tejto brandži by som sa mohol realizovať možno až v budúcnosti a to v oblasti zabezpečovacie systémy a všetko, čo sa elektroniky týka. Čisto len ako osobný tréner by som sa nechcel živiť, skôr sa chcem venovať príprave ako výživový poradca a pripravovať pretekárov na súťaže, lebo rád pracujem s ľuďmi, ktorým môžem veriť a ktorí už majú niečo za sebou.

Autor: Ľubomír Chochula