Magazín
Jakub Prokop sa chce nominovať na MS
dátum: 06.10.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Pretekár Fitness klubu Iskra Hnúšťa Jakub Prokop sa pripravuje na jesenné súťaže. Už o 16 dní absolvuje nominačné preteky Tatranský pohár (22. 10. v Prešove) s ambíciou vybojovať si miestenku na IFBB Majstrovstvá sveta 2017 v Benidorme.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

„Tatranský pohár bude veľmi dôležitý. Mojím cieľom je urobiť čo najlepšiu formu. Keby som sa dostal na MS, bola by to moja prvá medzinárodná súťaž v kariére. Pripravujem sa pod vedením môjho trénera Dušana Ďubeka, naša spolupráca trvá štyri roky a spolupracuje sa mi s ním veľmi dobre. Momentálne trénujem jednofázovo, nakoľko musím chodiť do práce a časovo by mi to viac nevychádzalo. Cvičím systémom 3+1, telo mám rozdelené do troch dní, nasleduje oddychový deň a potom znovu to isté. Prvý deň cvičím prsia a triceps, druhý deň sa zameriavam na chrbát a biceps, tretí deň mám nohy a ramená. Príjem sacharidov som teraz znížil na približne 70 g denne, čerpám ich hlavne z ryže, bielkoviny si nepočítam na gramy a ich zdrojom sú kuracie prsia, ryby, vajíčka + proteín. Užívam doplnky výživy značky Mega Pro a ATP (spoločnosť Dušana Ďubeka Total Sport je výhradným dovozcom a distribútorom doplnkovej výživy značiek ATP Nutrition a Mega Pro), ktoré mi úplne vyhovujú a som s nimi maximálne spokojný. Beriem proteín, bcca, glutamín, tribulus a arginín,“ dodal 160 cm vysoký kulturista, ktorý by na MS 2017 v Benidorme mohol štartovať v kategórii do 65 kg v prípade, ak tam nebude kategória do 60 kg, pre ktorú by sa hodil viac.

Má Jakub Prokop nejaký vzor? „Áno mám, Adam Cibuľa je tiež z Hnúšte a pri jeho comebacku pred dvomi rokmi som s ním stál na jednom pódiu, akurát ma trochu mrzí, že som tie jeho obrovské úspechy nezažil ako pretekár. Mojím vzorom je aj bývalý vynikajúci kulturista, v súčasnosti skúsený tréner a špičkový odborník Dušan Ďubek,“ dodal 27-ročný Jakub Prokop, ktorý so súťažnou kulturistikou začal pred štyrmi rokmi, pričom cvičí už viac ako desať rokov.

Autor: Ľubomír Chochula