Magazín
Rosenbergerová: Chcem byť na MS
dátum: 30.11.-1 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na tohtoročných majstrovstvách Európy v Santa Susanne sa slovenská pretekárka vo fitness bikiny Monika Rosenbergerová dočkala veľkého úspechu. Na súťažnom pódiu zažiarila a vyhrala v kategórii do 163 cm.

Užili ste si svoju prvú zlatú medailu z ME?

To viete, že áno. S rokom 2013 som veľmi spokojná. Dosiahla som nečakané úspechy. Splnil sa mi sen. Veľmi sa teším z vysnívaného titulu majsterky Európy. A nielen ja, ale aj moji známi a rodičia. Nečakala som, že to príde tak skoro a ešte tento rok, ale som veľmi rada. Celkom dobre pre mňa dopadli aj majstrovstvá Slovenska (2. miesto – pozn. red.). Zisk zlatej medaily, to je obrovská radosť, ale aj záväzok nepoľaviť a kvalitne sa pripraviť na nové výzvy.

 

Tou najbližšou budú nominačné preteky v Trenčíne (8. septembra) a potom majstrovstvá sveta v Kyjeve (13. – 16. septembra).

Prvenstvo na "Európe" ma nabudilo. Chcem sa čo najlepšie pripraviť na "nominačku" i na svetový šampionát. Ak do toho nič vážnejšie nevstúpi, budem sa uchádzať o účasť na MS, na ktorých som doteraz ešte neštartovala. Keby sa všetko podarilo tak, ako by som chcela, bolo by to super. Očakávam, že na "svete" bude veľká konkurencia. Nebude jednoduché sa presadiť.

Tréning a strava?

Po ME v Španielsku som si dopriala dva až tri týždne voľnejšieho režimu. Cvičila som síce, ale v strave som sa až tak nekontrolovala a jedla som aj to, čo som si nemohla dožičiť predtým, ale už som znovu v diéte. Trénujem každý deň. Snažím sa dať dolu to, čo som pribrala. Ak mi to pracovné povinnosti umožnia, tak ráno absolvujem polhodinové, prípadne hodinové kardio – podľa toho, koľko mám času. A večer si vo fitku dám normálny tréning. V prípade, že nestíham, tak raňajšie kardio vypustím.

 

Aká je vaša pracovná náplň?

Som vizážistka, cestujem po Slovensku a skrášľujem ženy. Chodievame na rôzne módne prehliadky, líčime missky a modelky. Čas si musím zadeliť tak, aby v mojom harmonograme bol priestor aj na cvičenie. Trénovať môžem buď ráno, alebo potom večer. Našťastie fitko, do ktorého chodím cvičiť, je otvorené do 22. h. V tom, že som vizážistka mám určitú výhodu pred dievčatami. Viem, čo a ako treba zladiť, ako sa čo najlepšie upraviť a pod...

 

Ľubomír Chochula