Magazín
Elena Masaryková bude štartovať v Lahti! Cieľ?
dátum: 05.10.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bodyfitneska Elena Masaryková považuje za svoju prioritu v aktuálnej jesennej sezóne majstrovstvá sveta, na ktoré sa chce pripraviť čo najlepšie. Nedávno štartovala na Arnold Classic Europe v Barcelone, kde obsadila 6. miesto v bodyfitnes do 163 cm a teraz cez víkend bude súťažiť na pretekoch Ben Weider Legacy Cup v Lahti.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Si spokojná s tým, ako si skončila v Barcelone?

Áno, som spokojná, lebo som sa špeciálne nepripravovala na túto súťaž, moja forma ešte nebola na sto percent dotiahnutá, čo oproti ostatným bolo vidieť. Konkurencia bola veľmi silná, o čom svedčí aj to, že víťazka mojej kategórie (Olesia Kochura z Ruska – pozn. red.) sa stal aj absolútnou víťazkou. Stopercentnú formu chcem mať na majstrovstvách sveta. V príprave pokračujem rovnako, ako som začala, teraz ešte absolvujem preteky vo Fínsku, na ktoré sa samozrejme tiež pripravím, ale bude tam malá rezerva. Trošku si oťukám konkurenciu a aj to, aký je momentálne trend, čo sa páči rozhodcom. Pre mňa sú najpodstatnejšou súťažou na jeseň majstrovstvá sveta. Dúfam, že si na nominačných pretekoch (Detva, 19. 11. – pozn. red.) vybojujem miestenku na 'svet', posnažím sa to doladiť tak, ako bude treba.

Vlani si na MS v Bialystoku získala striebornú medailu v bodyfitnes do 163 cm. Splnil sa ti sen?

Nemám také sny, ale uvidíme, kam to dotiahnem tohto roku vo Francúzsku (MS žien sa uskutočnia 1. - 4. 12. v meste Biarritz – pozn. red.). Minulý rok v Poľsku som mala životnú formu, ale stále to ešte nebolo úplne dotiahnuté. Určite sa chcem naďalej zlepšovať, to je nekonečný boj.

Koľko rokov sa už venuješ tomuto športu?

Už je tomu 11 rokov. Na začiatku mojej kariéry to nebolo ťažké rozhodovanie, akou cestou sa vybrať, kategória bikiny fitnes ešte neexistovala a na kulturistiku som nemala toľko svalovej hmoty. Kategória bodyfitnes je ako stvorená pre mňa.

Si aj trénerka, máš nejakú svoju zverenkyňu?

Som aj trénerka, pripravujem jednu pretekárku, volá sa Nikola Scheerová, ktorá na tohtoročných majstrovstvách Slovenska obsadila 4. miesto v bodyfitnes do 164 cm. Podľa mňa je to veľký talent.

Máš aj ty ambíciu prestúpiť do Pro ligy v kategorii Figure?

Momentálne sú ohľadne Pro ligy nejaké nejasnosti, IFBB a NPC IFBB Pro League sa rozdelili, neviem, ako sa to všetko vykryštalizuje. Potom uvidím, či sa niekam posuniem. Prestup medzi profesionálky, prečo nie, ak by som na to mala. Adela Ondrejovičová (3x štart na Olympii) a Lucia Košecká (nedávno v Pro debutovala) sú príkladom toho, že sa to dá. Na ich forme vidieť, že sa zlepšujú s každou súťažou a aj preto dosiahli v silnej konkurencii veľmi dobré výsledky.

Kde berieš motiváciu?

Je to droga, rovnako ako cvičenie, patrí to k sebe, po 11 rokoch je to samozrejmé...

Autor: Ľubomír Chochula