Magazín
Aký bol októbrový repre-zraz v Pengyme?
dátum: 04.10.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 1. 10. sa v Pengyme Bratislava uskutočnil reprezentačný zraz mužov, žien, juniorov, junioriek, masters v kategóriách kulturistika, klasická kulturistika, mens physique, fitnes, bodyfitnes a bikiny fitnes.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Zraz otvoril prezident SAFKST Boris Mlsna, ktorý v úvode privítal všetkých pretekárov a pretekárky. Osobitne privítal Ľuboša Matejíčku, ktorý je predsedom trénersko-metodickej komisie (ďalšími členmi sú šéfka komisie rozhodcov Gabika Mlsnová a viceprezident asociácie Peter Antal). Boris Mlsna informoval prítomných športovcov, že na MS mužov do Španielska (Benidorm, 2. – 6. 11.), ako aj na MS žien do Francúzska (Biarritz, 1. – 4. 12.) pôjde slovenská výpravy letecky a na MS juniorov i masters do Rumunska (Bistrita, 10. – 13. 11.) sa vycestuje autobusom. Ďalej sa pretekári a pretekárky okrem iného dozvedeli, že bude na základe hodnotenia Nominačnej komisie vytvorený A a B-tím, pričom tzv. béčkari si budú hradiť náklady súvisiace s MS a v prípade dobrého umiestnenia (napríklad finále, ale rozhodovať bude aj počet štartujúcich) im asociácia náklady preplatí. Šéf SAFKST tiež zdôraznil účastníkom zrazu význam všetkých troch nominačných súťaží, pre mužov je to Tatranský pohár (Prešov, 22. 10.), pre juniorov, juniorky a masters Veľká cena Dubnice n. V. (Dubnica n. V., 28. 10.) a pre ženy preteky v Detve (19. 11.).

Potom prišla na rad kontrola formy pózingu podľa jednotlivých kategórii. Všetko detailne sledovali prezident SAFKST Boris Mlsna, štátny reprezentačný tréner mužov Jozef Píry + jeho asistenti Roland Brosman a Peter Kokoška, štátna reprezentačná trénerka žien a junioriek Barbora Machalová, kompletná trénersko-metodická komisia (Ľuboš Matejička, Peter Antal, Gabika Mlsnová), člen Výkonného výboru ako zástupca pretekárov Ľubomír Hečko, predseda STK Slavomír Lipták a generálny sekretár Ladislav Meško.

Ďalším bodom boli pohovory s vybranými pretekármi a pretekárkami.

Po skončení zrazu sme o jeho hodnotenie požiadali štátnych reprezentačných trénerov.

Štátny reprezentačný tréner mužov a juniorov Jozef Píry: „S formou pretekárov som bol vcelku spokojný vzhľadom na to koľko dní ešte zostáva do MS mužov a MS juniorov i masters, väčšina ma uspokojila. Čo sa týka mužov, Peter Tatarka, Dominik Balga a Tomáš Smrek boli veľmi dobre pripravení, prekvapil ma Jakub Vilímek a určite ešte svoje formy doladia Erik Halaška i Michal Kertés. Z juniorov boli dobrí Vladimír Pečeňa a Dávid Cap, zo zrazu sa ospravedlnil Patrik Valach, ale on výborne reprezentoval na EVLS, kde vyhral kategóriu kulturistika juniori open, takže formu má veľmi dobrú. Som rád, že situácia je teraz o niečo lepšia ako na jar a bude z čoho vyberať. Hoci už máme viac-menej jasno, s kým počítame, z hľadiska nominácie na 'svet' bude pre mužov smerodajný Tatranský pohár a pre juniorov a masters Veľká cena Dubnice.“

Štátna reprezentačná trénerka žien a juniorov vo fitnes Barbara Machalová: „S kategóriu fitnes som spokojná, aj tento zraz potvrdil, že Karin Suchomelová, Kika Juricová, Anička Hepnerová (všetky tri juniorky) a Dominika Multáňová (ženská kategória) sľubne napredujú. Ospravedlnili sa Eva Bániková (zdravotné dôvody) a Miška Pavleová (cez víkend vyhrala na EVLS kategóriu fitness ženy open). Ešte to musíme doladiť, ale verím, že budeme úspešní na majstrovstvách sveta žien i na juniorských majstrovstvách sveta, nakoľko aj kontrola zostáv jednotlivých fitnesiek dopadla dobre a vyzerá to byť nádejné. Čo sa týka kategórie bodyfitnes, Ela Masaryková, ktorú sme videli na Arnold Classic Europe v Barcelone, má takmer už súťažnú formu, ale určite ešte zamaká, ako aj Betka Peťková a Stanka Tichá, ktoré boli tiež veľmi dobré. Dievčatá ma príjemne prekvapili svojou vynikajúcou formou vzhľadom na to, že do MS zostáva ešte relatívne dosť dní. V kategórii bikiny fitnes je viac dievčat, s ktorými počítame a ktoré, dúfam, že sa presadia aj na 'svete'. Zo zrazu sa ospravedlnili Zuzana Kardošová (cez víkend vyhrala na EVLS kategóriu bikiny fitness ženy do 160 cm), Olívia Čambalová (cez víkend štartovala na EVLS), Karin Kolesárová (cez víkend vyhrala na EVLS kategóriu bikiny fitnes juniorky open) a Timea Trajteľová (cez víkend sa stala absolútnou víťazkou na Diamond Cupe v bikiny fitness ženy). Kto dostane dôveru a bude reprezentovať Slovensko na MS žien a MS juniorov i masters, o tom rozhodne nominačná komisia na základe nášho výberu, ale nikde nie je napísané, že sa ten náš aktuálny zoznam nemôže zmeniť po nominačných pretekoch.“

Autor: Ľubomír Chochula