Magazín
Tomáš Tabačiar hodnotí svoj výsledok a formu na EVLS Prague Pro
dátum: 02.10.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na svojej druhej profesionálnej súťaži v živote, ktorou bol EVLS Prague Pro 2017, obsadil TOMÁŠ TABAČIAR v kategórii Pro Mens Bodybuilding 212 lbs 7. miesto. Po návrate do Žiliny sme mu položili niekoľko otázok.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Si spokojný s tým, čo si dosiahol?

Výsledok je adekvátny mojej aktuálnej forme, bol som kvalitnejšie pripravený ako v Chicagu, takže z tohto pohľadu som spokojný, hoci pripúšťam, že to ani v Prahe nebolo stopercentné. Dôležité je, že som sa odprezentoval tak, ako som chcel, ukázal som sa v dobrom svetle a ľudia ma vnímali veľmi pozitívne, za čo som veľmi rád. V samotnom závere prípravy som sa vrátil k osvedčenému modelu tak, ako som sa pripravoval na tie amatérske súťaže, ktoré som vyhral, aj preto som mal lepšiu formu ako v Chicagu, ale ako som už spomínal, aj v Prahe to mohlo byť lepšie a naozaj neviem kvôli čomu sa mi v tele držalo trochu vody. Možno je to aj tým, že sa už pripravujem dlho, predsa len idem štvrtý rok v kuse, lebo vždy som sa pripravoval jar-jeseň. Čiže telo je už asi unavené, a preto na odvodnenie nereagovalo tak, ako malo, ťažko povedať.

Napriek všetkému si atakoval 6. priečku...

V kútiku duše som dúfal, že budem šiesty, lebo v druhom vyvolávaní ma postavili do stredu, čo znamená, že som bol prvý z tej druhej päťky. Nakoniec sa rozhodlo, že som skončil siedmy. Škoda, bola by to finálová pozícia. Zaslúžene zvíťazil výborný Ricardo Correia, ktorý je okrem iného aj veľmi pozitívny chlap.

Keď môžeš porovnať súťaže v Chicagu a Prahe, ktorá by u teba vyhrala?

Medzi obidvomi pretekmi je diametrálny rozdiel, EVLS bola súťaž na vysokej úrovni z hľadiska organizácie, systému súťaženia a toho všetkého, čo sa týkalo pretekárov. A hlavne – tento šport robíme pre fanúšikov, ktorí v Chicagu vôbec neboli, na druhej strane v Prahe bolo veľmi veľa priaznivcov kulturistiky. Keď som išiel na stage v semifinále, to bolo niečo úžasné, plná hala mi začala tlieskať. Práve pre tieto neopísateľné pocity sa vždy rád vraciam do Prahy, v ktorej som štartoval po tretí raz za sebou, ale tentoraz to bol debut medzi profíkmi. Na EVLS bola vždy skvelá atmosféra.

Čo ti účasť na EVLS Prague Pro 2017 dala?

Je to pre mňa veľká skúsenosť. Vlastne celý tento rok je o nových skúsenostiach. Chcel som zistiť, či patrím medzi profíkov a akým spôsobom sa mám ďalej pripravovať. Videl som, skúsil som a presne viem, na čom mám pracovať. Verím, že na ďalšej súťaži už budem konkurencieschopný, ale musím nabrať svalovú hmotu a nabudúce sa na pódiu predstaviť v čo najväčšej kvalite.

Kedy plánuješ absolvovať svoju tretiu Pro súťaž v kariére?

Teraz doprajem telu veľký oddych, nech sa dobre zregeneruje, potrebujem si aj psychicky oddýchnuť, čo je v tomto športe tiež veľmi dôležité. Na ďalšej súťaži budem štartovať až vtedy, keď si poviem, že som pripravený na to, aby som mohol bojovať o čo najvyššie priečky.

Autor: Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs, Jakub Kopček a Jakub Csontos