Magazín
Ako sa dotkne rozchod IFBB Pro a IFBB Adely Ondrejovičovej?
dátum: 27.09.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Počas Olympia Weekendu 2017 obletela svet bodybuildingu a fitness správa o rozchode dvoch federácií – NPC IFBB Pro League a IFBB – ktoré doteraz spolupracovali. Adela Ondrejovičová bola jedinou zo Slovenska, ktorá tohto roku súťažila na Olympii. Vo svojej kategórii Figure obsadila 13. miesto, pričom porazila 16 súperiek. Po návrate domov z USA sme s ňou urobili rozhovor.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Ako si spokojná so svojím účinkovaním v Amerike?

Týždeň pred Olympiou som štartovala na súťaži Arizona Pro Phoenix, kde mi celkom vyšla forma a bola som spokojná aj s výsledným 4. miestom v konkurencii 25 súperiek. Ísť na tieto preteky bol dobrý krok, keďže tam bola rozhodkyňa, ktorá potom rozhodovala aj na Olympii. Keď vás v Amerike nepoznajú – na americké súťaže moc nechodím, lebo je to ďaleko – je veľmi ťažké sa presadiť, preto bolo správne sa ukázať na pódiu ešte pred Olympiou. Čo sa týka Mrs. Olympia Figure, nebola som sklamaná z konečného 13. miesta z celkového počtu 29 pretekárok, aj keď je to o jednu priečku horšie ako vlani, ale zasa o jedno miesto lepšie ako predvlani. Myslím si, že som to zvládla, celkom sme sa trafili, formu som mala dobrú, ale do budúcna musím popracovať na tom, aby som mala ostrejšie nohy. Na prvých troch miestach sa umiestnili černošky, ktoré majú úplne inú genetiku a ktoré vynikajú stavbou tela. V tvrdej konkurencii som dosiahla celkom slušný výsledok aj vzhľadom na to, že nie som Američanka, lebo tohto roku na Olympii rozhodovali len americkí arbitri, pretože, ako všetci vieme, nastali nejaké nezhody medzi IFBB a NPC. Ono je to zložité, lebo ani sama neviem, ako sa mám pripraviť, keď niekedy rozhodcovia uprednostnia svalnatejšie pretekárky, niekedy jemnejšie, inokedy úplne prerysované a potom s mierne nedotiahnutou formou. Dosť dievčat bolo po semifinále sklamaných, niektoré pretekárky, o ktorých som si myslela, že skončia až za mnou, ma v konečnom poradí predstihli a naopak. Myslím si, že v porovnaní s rokom 2015, keď som na Olympii debutovala, už ma súperky registrujú a vedia o mne, čo je fajn. Inak z Ameriky som sa vrátila iba pred pár dňami. Po súťaži sme pochodili celý Las Vegas, ako sa hovorí, vyhodili sme si z kopýtka, absolvovali sme výlety, boli sme v Los Angeles, navštívili sme Muscle Beach, hollywoodský chodník slavy, Grand Canyon a pod., takže sme sa vôbec nenudili.

Ale čo bude pre teba znamenať to, že NPC IFBB Pro League na jednej strane a IFBB na druhej už nebudú spolupracovať a každá z týchto federácii si pôjde vlastnou cestou?

Podľa mňa sa nás to dosť dotkne. Teraz neviem, ako to bude fungovať, ako to bude ďalej, pretože aj San Marino Pro už bude NPC, budú tam iba americkí rozhodcovia, čo je pre mňa veľké mínus. Som z toho nešťastná, som aj rozhodca v IFBB, takže fakt neviem... Chcem súťažiť, ale či budem mať šancu kvalifikovať sa na Olympiu, to je otázne, lebo bude veľmi ťažké vyhrať nejakú Pro súťaž.

Kedy sa začneš pripravovať na San Marino Pro?

Aj napriek ešte doznievajúcej únave z cestovania už trénujem naplno. V strave som trochu povolila uzdu, ale už sa musím vrátiť opäť do svojho režimu, lebo za tých osem týždňov potrebujem na svojej postave urobiť nejaké zmeny... Budem sa snažiť pripraviť čo najlepšie, aby som na pretekoch dosiahla dobrý výsledok, ale nebude to jednoduché, lebo neviem, čo ma čaká v San Marine, kde sa uskutoční prvá NPC súťaž v Európe nielen pre profesionálov, ale aj pre amatérov.

Tvojím sponzorom je Muscleking...

Som s ním veľmi spokojná, Ján Chromík, ktorý je zároveň aj mojím trénerom, a jeho brat Rišo sa o mňa starajú asi ako nikto, veľmi pekne im za to ďakujem. Posledné dni pred súťažou som bola úplne mimo, ale našťastie som sa nemusela o nič starať, lebo oni všetko vybavili za mňa. Vo Phoenixe som bola ešte bez nich, ale potom prišli za mnou do Las Vegas. No a môj najväčší fanúšik je zasa moja mama, ktorá ma ako vždy podporuje, za čo jej tiež veľmi pekne ďakujem.

Súvisiaci článok:

OLYMPIA WEEKEND: Adela Ondrejovičová porazila 16 súperiek

* Adela Ondrejovičová na PRO súťažiach:

Rok 2015

Power Body Pro (Birmingham, máj): 1. miesto (bol to jej PRO debut) a priamy postup na Figure Olympia 2015

Figure Olympia 2015 (Las Vegas, september): 14. miesto (cenný postup do top 15, zdolala 14 súperiek)

Nordic Pro (Lahti, október): 3. miesto (tri body do kvalifikačného rebríčka o postup na Figure Olympia 2016)

San Marino Pro (San Marino, november): 1. miesto a priamy postup na

Figure Olympia 2016

Rok 2016

Arnold Sports Festival Columbus (USA, marec): 10. miesto

Figure Olympia 2016

(Las Vegas, september): 12. miesto (cenný postup do top 15, zdolala 18 súperiek)

Hurricane Pro (Tampa, september): 8. miesto

Border States Pro (San Diego, október): 6. miesto

San Marino Pro (San Marino, december): 1. miesto, obhajoba víťazstva a priamy postup na Figure Olympia 2017

Rok 2017

Arizona Pro (Phoenix, september): 4. miesto (dva body do kvalifikačného rebríčka o postup na Figure Olympia 2018)

Figure Olympia 2017 (Las Vegas, september): 13. miesto (cenný postup do top 15, zdolala 16 súperiek)

Autor: Ľubomír Chochula