Magazín
Rozhovor so Saskiou Cakoci, novou hviezdou značky Yamamoto
dátum: 21.09.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na slávnostnom otvorení (16. 9.) špičkového fitka 365 Gym Trnava bola slovenská profesionálna bikiny fitneska SASKIA CAKOCI hlavnou hviezdou Yamamoto Teamu, ktorý podporil túto promo akciu. Pri tejto príležitosti sme s ňou urobili rozhovor.

Stala si sa novou tvárou Yamamoto. Čo to pre teba znamená?

Rokovali sme o tom tesne predtým, ako som odišla na súťaž do Ameriky a v deň, keď som odlietala som už aj podpisovala zmluvu. Som šťastná, že môžem byť súčasťou Yamamoto Teamu, ktorý funguje ako jedna veľká rodina. Teším sa z toho, že je tam so mnou moja kamarátka, pretekárka Pro Figure Lucka Košecká, ako aj talentované a úspešné pretekárky vo fitnes, bodyfitnes a bikiny fitnes. Práve mladé bikinárky by som mala mať tak trochu na starosti, chcem im byť k dispozícii, ak niečo budú potrebovať, napríklad im poskytnúť rady ohľadne pózingu, ale ony majú svojich trénerov, preto do ich prípravy zasahovať nemienim. V najbližšom období sa s Yamamotom zúčastním akcií (Arnold Classic Europe, EVLS Prague, Yamamoto Cup a San Marino) na podporu tejto značky. Naozaj si veľmi vážim a ďakujem za dôveru a podporu, ktorú mám od spoločnosti Yamamoto. Je to dobrý pocit, keď viem, že niekto silný stojí za mnou, nakoľko v Pro lige je to ťažšie a finančne výrazne náročnejšie ako na amatérskej scéne. Samozrejme, sponzor má tiež nejaké očakávania odo mňa, čo je mojou ďalšou motiváciou sa zlepšovať a dosahovať lepšie výsledky.

Súvisiace články:

Rozhovor so Saskiou Cakoci pred premiérou na Arizona Pro

Arizona PRO – štvrtá Ondrejovičová, šiesta Cakoci, siedma Košecká

Saskia Cakoci mala dobrý Pro debut, zdolala aj účastníčku Olympie

FOTO Saska Cakoci na Arizona Pro Phoenix

Ako by si zhodnotila svoj Pro debut na Arizona Pro Phoenix a 6. miesto v kategórii Pro Bikini?

Mojím cieľom bolo neskončiť na poslednom delenom 16. mieste, ale po prílete do Ameriky to vyzeralo zle, pretože som mala problém so zavodnením. Nepredpokladala som až také vysoké teploty v Arizone, hoci som vedela, že tam bude teplo, z ktorého mňa zalievalo ešte viac. Každý si teraz povie, veď sú tam klimatizované priestory, ale už aj tie zmeny teplôt z interiéru do exteriéru mali vplyv na moje telo. Tri dni pred súťažou boli veľmi náročné, ale poučila som sa z toho a pokiaľ nabudúce budem súťažiť v Amerike s perspektívou 24-hodinového cestovania (pre mňa to vždy znamená 5 hodín autom niekde, odtiaľ z letiska 12 hodín lietať a potom prestup na iný let), musím chodiť do USA skôr. Napriek všetkému som bola so svojou formou na súťaži spokojná. Vyšlo to hlavne vďaka Lucke Košeckej a Vladovi Gašparíkovi, ktorý bol neustále na telefóne. Aj Lucka mala trochu problém s vodou a Vlado nám dosť pomáhal v tom závere, čiže za toto sa im chcem obom ešte raz veľmi pekne poďakovať. Forma vyšla úplne presne na chlp, aj keď stále je čo zlepšovať, ako mi ukázalo porovnávanie sa s profesionálkami na pódiu, ale teraz už mám jasnejšiu predstavu, čo mám zlepšiť a to je fajn. Chcela by som mať trochu plnší zadok, dotiahnuť guľatosť zadku, aby som v zadných pózach nestrácala na najlepšie. Pre mňa je najlepšia víťazka súťaže vo Phoenixe Jennifer Ronzitti (o týždeň neskôr skončila na Bikini Olympia v Las Vegas na 2. mieste – pozn. red.), ktorá je mojím vzorom. Okrem toho musím zmeniť prezentáciu, lebo tzv. T-walk som robila pomalým európskym štýlom, čo sa mi nevyplatilo. To mi vytkol aj môj tréner (Kim Oddo), ktorý mi povedal, že keby som nemala takú konzervatívnu prezentáciu, mohla som byť v top 3. Na druhej strane ma pochválil, lebo podľa jeho vlastných slov, ani on nečakal taký dobrý výsledok, ktorý bol aj pre mňa prekvapujúci, nakoľko v Amerike ma nepoznali, pričom rozhodcovia sa tam veľmi sústreďujú na tých známych, a preto je dôležité súťažiť v USA čo najviac.

Kedy sa vrátiš do Ameriky?

Už v novembri tohto roku (11. 11. a 18. 11.) sa v Kalifornii konajú dve súťaže, na ktoré sa prihlásim. Ako som spomínala, pôjdem do Ameriky s viacdňovým predstihom, aby som nemala problémy s adaptáciou a aklimatizáciou na tamojšie prostredie. Cieľ? Skončiť raz vo finále neznamená, že to zopakujem, ale určite ma sklame, ak obsadím delené 16. mieste, hoci treba byť pripravený aj na túto možnosť, lebo tam nie som žiadna hviezda a takisto ešte nie som tak dobrá, ako by som mohla byť. Budem sa snažiť o čo najlepší výsledok, ale nebudem sa bičovať za to, ak sa to nepodarí. Po návrate na Slovensko som si dopriala niekoľko dní voľno, ale už som znovu v príprave, na ktorú mám 8 týždňov. Neočakávam nejaký enormný rozdiel v mojej postave, nebudem mať o 10 cm väčší zadok, ale nejaký rozdiel v guľatosti by tam byť mohol. Myslím si, že telo by mohlo zareagovať dobre, keď zmením tréning a budem mať viac makronutrientov, vitamínov a minerálov. Bude to náročné, ale urobím maximum pre to, aby som bola v Kalifornii lepšia ako v Arizone. Samozrejme, naďalej pokračujem v spolupráci so svojím trénerom.

Si v Pro lige nováčik, ale dokedy chceš súťažiť?

Po tých dvoch novembrových súťažiach v Amerike si dám trojmesačnú prestávku, čo bude nevyhnutné, lebo v príprave som od júna 2017 a pol roka v príprave je veľmi dlhá doba. Moje telo si bude musieť oddýchnuť a potom sa znovu pripravím na súťaže v Amerike, aby som sa tam vysúťažila a osvojila si ich prezentáciu. Čo sa týka mojej športovej kariéry, mám v pláne súťažiť s krátkymi pauzami ešte tak dva roky. Potom prestanem, lebo je to veľký nápor, v Pro lige je to oveľa ťažšie ako v amatéroch. Po skončení kariéry budem pravdepodobne uvažovať o rodine...

Autor: Ľubomír Chochula