Magazín
Jozef Nagy triumfom na Tiger Classic skončil sezónu – rozhovor
dátum: 13.09.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Slovenský pretekár JOZEF NAGY si uplynulý víkend zaknihoval víťazstvo v kategórii kulturistika do 90 kg na medzinárodnej súťaži Tiger Classic Bukurešť. Po návrate domov sme ho oslovili, prečítajte si aktuálny rozhovor s ním.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Ako hodnotíš súťaž Tiger Classic z hľadiska konkurencie, organizácie a podobne.

Z môjho pohľadu, v posledných rokoch neexistuje taká súťaž, ktorá by nebola náročná. Na každú súťaž, ako aj na tuto prichádzajú čoraz viac veľmi dobre pripravení súťažiaci. Všimol som si, že súťaže sú z roka na roka na vyššej úrovni, ako aj súťažiaci, ktorí prichádzajú s extrémne tvrdou a vyspelou formou. Organizácia tejto súťaže bola prekvapujúco kvalitná, s hladkým priebehom, s milými, ochotnými porotcami, všetko na čas, v príjemnom prostredí.

Koľko si mal súperov a čo rozhodlo o tvojom víťazstve.

Nastúpil som v kategórii do 90 kg, oproti 7 Rumunom a 1 Iránčanovi, podotknem, že medzi nimi aj s minuloročným víťazom, ktorý teraz skončil štvrtý. Myslím si, že o mojom víťazstve rozhodla pripravenosť, symetria, masívnosť, vyrysovanosť a bola to doposiaľ moja najlepšia forma.

Ako vysoko hodnotíš tento svoj triumf v tvojej kariére?

Pre mňa je každé pozitívne umiestnenie plusom v mojej kariére, a tak ako ostatné aj tuto beriem ako progres, hlavne voči sebe samému. Samozrejme teším sa a dáva mi to obrovskú motiváciu pre ďalšie súťaženie.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech v doterajšej kariére?

Je ich samozrejme viac, ale ak by som mal vyzdvihnúť iba jednu, tak je to moja výhra a zároveň absolútne víťazstvo na pretekoch Mozolani Classic 2015, na ktorých ma asi nikto nečakal. Vlastne na túto súťaž som sa pripravoval úplne sam a a bol to pre mňa obrovsky úspech.

Na akých partiách potrebuješ najviac popracovať a naopak, ktoré sú tvoje najsilnejšie?

Povedal by som, že moje silné partie sú ramená, ruky a nohy. Na čom som v posledných mesiacoch viac popracoval, to bol chrbát a brucho, ale s čím ani v súčasnosti nie som spokojný, to sú prsia a lýtka.

Pripravoval si sa inak ako v minulosti, v čom boli zmeny – rozpíš trochu tréning a stravu.

Na každú svoju súťaž sa pripravujem trochu inak, stále skúšam aj ja nové veci, čo je pre moje telo to najlepšie. Čo sa týka stravy, zásadná zmena bola v príjme bielkovín, pretože vo veľkej miere zdrojom bielkovín bolo hovädzie, kuracie, morčacie mäso a tilapia. Ku každému svojmu jedlu som pridával 5 vaječných bielok. Čo sa týka môjho tréningu, bol rozdelený na 3 časti. Každým mesiacom stúpla intenzita a opakovania jednotlivých tréningov a v rámci toho som aplikoval zhadzovania a supersérie. Posledný mesiac som pridal dvojfázové tréningy bez jedinej prestávky, to znamená, že za 30 dní som urobil 60 vyčerpávajúcich tréningov. Ten záverečný som absolvoval dva dni pred súťažou.

Na akých ďalších súťažiach chceš v roku 2017 štartovať?

Keďže súťaž Tiger Classic bola pre mňa zaťažujúca, tak psychicky ako aj fyzicky, pretože som do toho dal svoje maximum a pripravoval som sa vedome s veľkou disciplínou, som sa rozhodol, že sa na ďalších súťažiach v roku 2017 nezúčastním. Hlavne aj preto, že moje telo je unavené a potrebuje regeneráciu.

Čo je tvojím najbližším cieľom a aký je tvoj dlhodobejší cieľ?

Môj tohtoročný cieľ uspieť na medzinárodnej súťaži som splnil a čo sa týka dlhodobých cieľov, tak určite chcem štartovať na súťažiach, ako sú Olympia Amateur, Arnold Classic a Diamond Cup, na ktorých sa dá získať aj profi karta.

Súvisiace články:

Kulturista Jozef Nagy vyhral Tiger Classic v Rumunsku

Bronzový zápis bikinárky Daniely Halas Dostálovej v Rumunsku

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (9)