Magazín
Andrea Neumannová odštartovala prípravu na Arnold Classic Europe
dátum: 25.08.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Najúspešnejšou slovenskou bikiny fitness v kategórii ženy bola v jarnej sezóne 2017 ANDREA NEUMANNOVÁ, majsterka Slovenska, bronzová medailistka majstrovstiev Európy a víťazka Diamond Cupu Ostrava.

Fotografie sú zo zrazu športovcov SAFKST v Pengyme (19. 8.).

 

Andrea Neumannová na jar 2017 excelovala, zaslúžene sa po prvý raz stala slovenskou šampiónkou, premiérovo získala cenný bronz na ME a po prvý raz triumfovala aj na Diamond Cupe. Tieto úspechy neprišli len tak z ničoho, je za tým veľa driny a odriekania, ale aj to, že Andrea na základe vlastných skúsenosti sa trafila do vkusu rozhodcov, ako má vyzerať špičková bikinárka. Na zraze športovcov v bratislavskom Pengyme (19. 8.) pre portál www.mozolani.com o tom niečo povedala.

„V minulosti som neodhadla správne trend v bikiny fitnes, myslela som si, že chcú viac svalov. Neriešila som, či je to hustota, kvalita, ako to vyzerá, len nech sú tam svaly a potom som bola ako trojbojárka, asymetrická s hrubými nohami, úzkym chrbtom, širokým pásom. Nečudo, že som na Olympii Amateur Spain v Marbelle (jún 2016), kde som vážila 53 kg, bola vo finále až šiesta v bikiny fitnes do 163 cm. Preto som počas jesene 2016 pracovala na tom, aby som zmenila svoju postavu a zredukovala svalovú hmotu, k čomu mi pomohli dvojfázové intervalové kardio tréningy a znížený denný príjem bielkovín 1 g / kg telesnej váhy. Na jar 2017 to už boli iné tréningy, potrebovala som, aby svaly stvrdli, snažila som sa cvičiť precítene a hlavne som dbala na to, aby som dosiahla pekný úzky pás a vypracovala si nohy, aby boli také, aké majú byť. Prípravu som konzultovala aj so štátnym reprezentačným trénerom Paľom Korpášom, šéfom asociácie Borisom Mlsnom a Gabikou Mlsnovou, ktorých niektoré názory som si osvojila. Riadila som sa pocitom a to, čo mi vyhovovala, to som si zobrala k srdcu. Na majstrovstvách Slovenska v Žiari nad Hronom (apríl 2017) som sa predstavila v dobrej forme (váha 51 kg), stačilo to na zlatú medailu (bikiny fitnes do 164 cm), podarilo sa mi zúžiť pás, ale nohy ešte neboli podľa mojej predstavy. Dva týždne po M-SR nasledovali Majstrovstvách Európy v Santa Susanna (začiatok mája 2017), na ktorých som sa predstavila v ešte lepšej forme a to znamenalo zisk bronzovej medaily (bikiny fitnes do 164 cm), pričom moja súťažná váha bola 48 kg. O tri týždne neskôr po 'Európe' som vyhrala Diamond Cup Ostrava (koniec mája 2017), bolo to v spojenej kategórii bikiny fitnes do 166 cm. Vtedy som bola úplne vysekaná bez tuku, s váhou 44 kg a obvodom pásu okolo 50 aj viac cm.“

Andrea Neumannová si po jarnej sezóne, ktorá sa pre ňu skončila až 27. 5. 2017, dopriala pol druha mesiaca oddychu, dobre si dobila baterky, niečo síce v off season pribrala (aktuálne váži 52 kg), ale už odštartovala prípravu na jesenné súťažné výzvy 2017.

„Teraz začínam prípravu na Arnold Classic Europe Barcelona (22. - 24. 9., je to súčasť Elite ranking), k čomu som už prispôsobila aj stravu a tréningy, ktoré budú dvoj a potom až trojfázové. Ráno väčšinou nalačno zaraďujem intervalové kardio, aby sa mi zrýchlil metabolizmus, potom si dám ovsené vločky s proteinom a vodou, následne v práci odcvičím klientky a absolvujem môj silový tréning, na ktorom sa snažím cviky precítiť. Čo sa stravy týka, ovsené vločky, ktoré sú mojím jediným zdrojom sacharidom, konzumujem do 13. - 14. h. Bielkoviny čerpám z morčacieho mäsa (250 g denne), tuniaka a vajíčok. Rada by som ešte absolvovala aj ďalšie súťaže, na ktorých sa dá získať body do Elite ranking, konkrétne mám na mysli preteky vo Fínsku (Ben Weider Legacy Cup Lahti 6. - 9. 10.) a Kanade (Ben Weider Legacy Cup Toronto 21. - 23. 10.), ale toto je ešte otvorené, bude to závisieť od toho, ako to utiahnem finančne. Prioritou je však štartovať na majstrovstvách sveta, čo bol vždy môj cieľ, ale som pri zemi, lebo aj ostatné dievčatá sú veľmi šikovné, pekné a nebude jednoduché si vybojovať nomináciu.“

Andrea Neumannová, ktorú sponzoruje BioTech USA, je úžasná bojovníčka, ktorá sa nikdy nevzdáva. Na jar 2017 bola najúspešnejšou slovenskou bikiny fitneskou v ženskej kategórii v amatérskej divízii a my veríme, že úspešná bude aj na jeseň 2017. Držíme jej palce. Čo sa týka plánov do budúcnosti... „Uvidíme, čo bude po jesennej sezóne, ale už premýšľam nad založením rodiny...“, dodala Andrea Neumannová.

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (7)